Redukční diety: Mléčná dieta

Mléčná dieta - jídelníček, recept, návodMléčná dieta se řadí mezi rychlé redukční diety s velkým úbytkem váhy. Základní princip, na kterém je založena mléčná dieta, spočívá v konzumaci omezeného množství potravin (především mléko a některé mléčné výrobky a malé množství masa, ovoce a zeleniny). Mléčná dieta je vysoce efektivní metoda jak rychle zhubnout, patří ale mezi náročnější (drastické) diety a vyžaduje velké úsilí.

Jak funguje mléčná dieta?

Mléčná dieta je založena na přesném složení jídelníčku, kdy máte přesně stanoveno, co obsahuje jídelníček mléčné diety pro každý den. Celá dieta se drží 14 dní. Na jídelníčku najdete především mléko a některé mléčné výrobky. Dále je zde menší množství masa, ovoce a zeleniny. Z jídelníčku jsou naopak vyloučeny některé potraviny s vysokým obsahem tuku, nejsou zde téměř žádné sacharidy, jednotlivá jídla neobsahují žádné přílohy.

Pomáhá mléčná dieta zhubnout?

Ano, mléčná dieta je ověřený způsob, pomocí které je možné snížit rychle a efektivně vaši váhu. Při dodržení správného postupu a jídelníčku vám mléčná dieta pomůže zhubnout až 6 – 10 kilogramů během 14 dnů. To z ní dělá rychlou redukční dietu. Musíte si ale také uvědomit že podobně rychlý úbytek váhy, který poskytuje mléčná dieta, není příliš zdravý, a je zde poměrně velké riziko jo-jo efektu. Pokud usilujete spíše o dlouhodobé zhubnutí, měli byste využít jinou dietu s dlouhodobým charakterem snižování váhy

Jaké potraviny obsahuje jídelníček mléčná dieta

Mléčná dietajídelníček složený z mléka, tvarohu, bílý jogurt, libové hovězí a kuřecí maso, zelenina a ovoce. Hlavní součást jídelníčku představuje pouze mléko, ostatní potraviny slouží spíše jako doplňková součást jídelníčku. Tím se mléčná dieta řadí mezi nízkokalorické diety. Jídelníček neobsahuje žádné sacharidy, tuky, nejsou zde žádné přílohy jako těstoviny, rýže nebo pečivo. Mléčná dieta bývá proto také někdy zařazována mezi takzvané „hladové diety“.

Přečtěte si také:  Dieta podle fáze měsíce

Mléčná dieta – rizika a nevýhody?

Mléčná dieta je vysoce účinná redukční dieta. S rychlým hubnutím jsou ale spojena i zdravotní rizika. Tato dieta představuje poměrně výraznou zátěž pro organismus a někteří odborníci podobně rychlý úbytek váhy nedoporučují a minimálně varují před možností jo-jo efektu.

Další nevýhodou u mléčné diety je to, že jídelníček mléčné diety musí být přesně dodržován po dobu 14-ti dnů. Po tuto dobu máte rozepsány recepty na jednotlivá jídla pro každý den mléčné diety a nesmíte se od nich odchýlit. Mléčná dieta vyžaduje pevnou vůli a silné odhodlání zhubnout. Odměnou ale bývá razantní úbytek váhy, které vám klasická redukční dieta neposkytne.

Tato dieta se nehodí pro ty, kdo mají výrazně vyšší nadváhu. Pokud máte více než 100 kilo, neměli byste začínat hubnout s mléčnou dietou.

3 comments

  1. Ahojky, zkoušeli jste to někdo? Pomáhá mléčná dieta zhubnout? A co kila po skončení? Zajímalo by mě, jestli je tady taky jo-jo efekt a jestli se kila po skončení diety vrátí zpět? Chtěla bych tuhle mléčnou dietu vyzkoušet…

  2. Taky bych chtěla vyzkoušet tuhle mléčnou dietu, nemáte někdo tip na přesný jídelníček, nebo jak při tom postupovat aby to mělo nějaký smysl? Budu ráda za každou radu

  3. Ahojky. Jak se dostaneš u mléčné diety do pátého dne, tak už to začíná být docela náročné, nebo to tak alespoň bylo u mě. Ale když to překonáš tak to pak docela jde. Rozhodně mám pocit, že mi to pomohlo zhubnout a také jsem neměla tak strašný hlad jako u některých ovocných diet. Ale je to spíš jen taková jednorázovka.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *