Udržujte si normální hladinu cukru v krvi s moruší

Diabetes mellitus, neboli cukrovka, je v našich končinách velmi častým onemocněním. Pokud mu chcete předcházet, můžete to udělat vhodnou stravou nebo doplňky stravy. Do chvíle, kdy ke slovu přichází inzulin, se dá totiž hladina cukru v krvi dobře ovlivňovat.

Lidé trpící cukrovkou mají hladinu krve v cukru permanentně zvýšenou. Co to přesně znamená? U zdravého člověka by hodnota glukózy (cukru) v krvi měla být mezi 4 a 6 mmol/l. Množství se ovšem liší, například hodinu po obědě bude pravděpodobně vyšší než 6. Záleží tedy na tom, kdy si ji měříte. Na měření glukózy existují domácí přístroje, případně vám ji změří v nemocnici, některých lékárnách apod.

Máte podezření na cukrovku?

Diabetes 1. typu se může vyvinout kdykoliv. Mezi jeho příznaky patří:

  • časté močení,
  • velká žízeň a sucho v ústech,
  • velký hlad,
  • pokles hmotnosti,
  • nedostatek energie,
  • rozmazané vidění.

U diabetu 2. typu se objevuje i necitlivost a brnění rukou i nohou, pomalu se léčící rány. Problém je, že tyto příznaky nejsou příliš zjevné a může trvat léta, než se podaří cukrovku diagnostikovat.

Přečtěte si také:  Přírodní cesta ke kráse s Ekokočkou

Proti zvýšenému cukru bojujte stravou

Pokud vám byla zjištěna zvýšená hodnota glukózy v krvi, nemusí to ještě nutně znamenat onemocnění cukrovkou. Pokud budete správně jíst, můžete hodnoty vylepšit. A jaké potraviny k tomu pomáhají?

Ke snížení cukru v krvi jsou dobrá rajčata, třešně, pomeranče, brokolice, kapustičky, buráky, mrkev, těstoviny, mléko či konopná semínka. Naopak se vyhýbejte sladkostem, pečeným bramborám, pečivu, hrozinkám, rozvařeným těstovinám, tukům. Jezte pravidelně a menší porce.

Zařaďte doplňky stravy

Pozitivně ovlivnit hladinu cukru mohou i některé přírodní doplňky stravy. Pro udržení normální glukózy je určen například přípravek Moruše Plus 90 kapslí. Obsahuje výtažek z moruše černé, pískavice řecké a vinné révy, jde tedy o přírodní preparát. Na závěr zařaďte fyzickou aktivitu, protože hodinka svižné chůze denně snižuje riziko diabetu 2. typu o 30 %.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *