Bolest kloubů – trápí i vás?

Zdravé klouby nám umožňují provádět správné pohyby a užívat si sportovní aktivity. Bolest kolena, páteře a obecně kloubů může mít nemalé množství příčin, u každého člověka jiné. Dobrou zprávou je skutečnost, že u každého je možné skutečnou příčinu bolesti kloubů zjistit a následně použít vhodnou léčbu bolesti kloubů. V některých případech provází bolest kloubů drobná infekce nebo jde o důsledek fyzického přetížení. Toto jsou případy, kdy po odpočinku bolest zmizí.

Bolest kloubů – jde o prvotní postižení pohybového systému

  • revmatoidní artritidou,
  • psoriatickou artritidou,
  • dnovou artritidou,
  • dalšími onemocněními.

Bolestivost a otok více kloubů v těle spojený s ranní ztuhlostí, malátností, únavou nebo nechutenstvím, naznačuje zánětlivé revmatické onemocnění, což je nutné konzultovat s revmatologem. Léčba při bolestech kloubů se odvíjí od toho, čím je vyvolána. Rozpětí možností léčby, je velké: od klidu na lůžku (při přetížení), až po operaci při závažných artróz kloubů. Migrující bolest kloubů, kterou doprovází malátností, únava či nechutenství, však může být spojena i s chřipkovým onemocněním. Při mnoha bolestech kloubů, proto není možné určit přesnou příčinu problémů.

Přečtěte si také:  Jak doplnit hořčík v těle? Nemusíte hned sázet na tablety

Bolest kloubů – babské rady

Záněty a bolesti kloubů zmírníme, když budeme bolestivá místa natírat tímto účinným přípravkem na bolavé klouby. Připravíme si ho z Alpy, aspirinu a aloe. (3 nakrájené listy aloe a 20 acylpyrinů zalijeme Alpou francovkou, necháme vylouhovat minimálně 1 týden ve stínu). Na otoky je dobrý i levandulový nebo rozmarýnový olej.

Tinktura z kostivalu lékařského

Denní potírání tinkturou z kostivalu lékařského přinese rychlou úlevu. Kořeny kostivalu lékařského se umyjí a vyčistí kartáčkem, nakrájí se nadrobno a naloží do láhve. Kořeny se zalijí 38- až 40- procentní žitnou pálenkou tak, aby byly zakryty, a láhev se nechá stát alespoň dva týdny na teplém místě. Tinkturou se denně natírají klouby sužováno revma.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *