Létání v těhotenství? Jaká rizika se sebou přináší?

Létání v těhotenství je možné – ovšem pouze do určitého stádia gravidity. Jaká jsou pravidla pro létání v těhotenství? Na co si dát pozor?

Těhotná žena na sebe musí dávat pozor. To platí i v případě létání v těhotenství. Pokud jste těhotná a plánujete let, zjistěte si, zda vás do letadla vůbec ještě pustí a zda l nemůžete uškodit sobě nebo dítěti.

Do kdy je to ještě bezpečné?

Většina leteckých společností umožňuje létání v těhotenství do 28. týdne bez lékařského potvrzení. Můžete se ale setkat s tím, že budete muset podepsat prohlášení, že nejste ve vyšším stádiu těhotenství. Takže se toho nelekejte. Do letadla vás pustí i mezi 28. a 36. týdnem těhotenství.  Ovšem jen s lékařským potvrzením. Takže si ho před letem nezapomeňte opatřit. Ve vyšším stádiu těhotenství už létání většina leteckých společností neumožňuje.

Létání v těhotenství a rizika

Jako vše, i létání s sebou nese určité riziko. A to ani nemusíte být těhotná. Samozřejmě, žena by měla být při opatrná. Hrozí například riziko krevních usazenin, takže se při delším letu neostýchejte vstát, projít se a protáhnout končetiny.

Přečtěte si také:  Krásné, pevné a přirozené - takové může být vaše nové poprsí

Dbejte také na pitný režim. Zajistěte si místo do uličky, abyste při cestách na toaletu nerušila souseda. Navíc si budete moct pohodlně natáhnout nohy. Pokud trpíte nevolnosti při létání, dejte přednost sedadlu u křídla nebo v přední části letadla.

bezpečnost dítěte kvůli detektorům na letišti se bát nemusíte – většinou využívají elektromagnetické pole nízké intenzity, což pro dítě nepředstavuje riziko.

Co si vzít se sebou do letadla?

Při létání v těhotenství se vám bude hodit polštářek, kterým si vypodložíte bedra. Vezměte si s sebou také deku – ve vzduchu bývá chladno, tak ať nenastydnete! Vyplatí se obléct si pohodlné oblečení, ve kterém vám bude teplo a umožní vám zároveň pohodlný let.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *