Hubnutí po porodu může být náročné

Hubnutí po porodu může být náročné

Už během těhotenství si plánujete, jak začnete po porodu hubnout a získáte zpátky svou před těhotenskou váhu? Určitě nic neuspěchejte! Po porodu žena hubne přirozeně, hlavně kojení pomáhá k docílení snížení váhy a pokud k tomu přidáte náročnost při péči o nového potomka, uvidíte, že vše půjde velmi snadno, jen to chce čas a nelze chtít vše hned. Zásadně se nedoporučují žádné rychlé a zásadní diety, kde razantně omezíte pravidelnou a pestrou stravu. Musíte myslet hlavně na miminko. Bylo dokázáno, že při rychlém odbourávání tukových buněk se dostávají toxické látky i do mateřského mléka. U pozvolného snižování váhy nehrozí nic podobného.

Podle odborníků byste po porodu měla hubnout zvolna, a to s maximálně dvou kilovým úbytkem za měsíc. Nezáleží na tom, jestli se řadíte mezi kojící nebo nekojící maminky. Dopřávejte si pestrý jídelníček, kde nevynecháte dostatečné množství zeleniny a ovoce různých druhů. Právě to je základem k úspěchu. Dále musíte jíst pravidelně – jde o pět porcí denně, z kterých nebude hrozit, že se přejíte, ale zároveň nesmí být příliš malé. Pokud do těla nedostanete dostatek živin, tělu se nebude hladovění líbit a bude se snažit skladovat na horší časy, tzn. porostou vám tukové zásoby a hubnutí se nebude konat.

Přečtěte si také:  Zeleným čaj zabijákem rakoviny?

Postupným hubnutím ve volném tempu nehrozí, že se budete v budoucnu potýkat s nepříjemným jojo efektem, který vám ještě přihodí kila navíc oproti váze ke snížení v době, kdy začala vaše éra hubnutí.

Kromě zeleniny a ovoce nesmí chybět ve vašem jídelníčku maso a luštěniny. Pochopitelně, sladkostem se co nejvíce vyvarujte, ale určitě nebudete patřit mezi velké hříšnice, když si občas dopřejete nějakou oblíbenou čoko tyčinku nebo oplatku.  Pusťte se i do pravidelného pití, kde vám nejlépe pomůže neperlivá voda a speciální směsi bylinkových čajů určených pro maminky. K dobré stravě přidejte pravidelné cvičení a brzy bude vaše váha tam, kde ji chcete mít.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *