Detoxikace organismu

Detoxikace organismu

Špatný životní styl většiny lidí je důvodem, proč se do těla dostává stále více škodlivých látek. Lidské tělo je sice schopné dělat přirozený čistící proces, ale vzhledem ke stále zvyšujícímu se obsahu škodlivin prostě nestíhá odbourávat úplně vše. Hlavními znaky přetíženého organismu jsou různé alergie, bolesti kloubů a hlavy, premenstruační a únavový syndrom, nadváha, špatná pleť a mnohé jiné.

Chcete se cítit výborně? Detoxikujte tělo!

Rozhodně pomůže, pokud vaše tělo absolvuje jednou nebo dvakrát ročně detoxikační dietu. Jakmile skončíte s detoxikací, bude vaše trávicí ústrojí a tkáně zbaveno různých odpadních látek. Posléze si všimnete, že máte více energie, bude se vám lépe trávit a i pokožka se vyčistí. Ne, nebojte se žádných velkých výdajů, které by narušily váš rodinný rozpočet. Jde o velmi jednoduchou dietu založenou na menu určitých jídel.

Čeho se vyvarovat?

V detoxikační fázi zapomeňte na kofein, alkohol, tučná jídla, výrobky z bílé mouky a ostré koření. Nejezte ani těžká masa.

Přečtěte si také:  Úžasně jednoduchý recept, jak se zbavit mykózy nehtů na nohou

Co budete jíst?

Zaměřte se na pití bylinkových čajů, vody a čerstvých ovocných a zeleninových džusů. Na pití nezapomínejte a snažte se vypít za den doporučené maximum. V jídelníčku by měly převládat ovoce a zelenina. Můžete si je jen tak nakrájet a ukusovat třeba společně s tmavým pečivem, nebo si připravte saláty na různé způsoby. Zelenina může být čerstvá i dušená. V jídelníčku během detoxikace by se měly objevit i ořechy, domácí polévky, ryby a drůbež bez kůže. Jíst můžete celozrnné výrobky. Nezapomeňte ani na doporučené dávky vitamínů a minerálů. Přispívají k dobrému fungování těla a posílí i imunitu. Dále je důležité dostatečně odpočívat a naučit se relaxovat. Zbytečně stresované tělo není nic dobrého.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *