5 tipů, jak vybrat kvalitní chodítko pro seniora

Většina seniorů potřebuje v pokročilém věku oporu v podobě chodítka. To jim dává větší volnost a také svobodu, jelikož se s ním mohou vydat i na delší procházky. Každopádně je důležité věnovat pozornost správnému výběru, díky čemuž bude používání chodítka komfortní a zároveň bude disponovat vysokou odolností a životností.

1.      Myslete na hmotnost chodítka

Už při výběru zvažte hmotnost chodítka tak, aby s ním mohl senior jednoduše manipulovat a zároveň si také nemohl ublížit. V ideálním případě by měla být hmotnost chodítka co nejnižší, a to zhruba 5 až 7 kg –snažte se vybírat zejména z modelů vyrobených z lehkých materiálů.

2.      Komfort je základ

Chodítko by mělo kromě praktické stránky splňovat i požadavky v oblasti komfortu, díky čemuž bude jeho používání pro seniora pohodlné a jednoduché. Pozornost věnujte i detailům jako jsou držadla či velikost chodítka, – vhodné je, aby chodítko bylo možné jednoduše nastavit na požadovanou výšku.

3.      Zaměřte se i na funkce

I chodítka mohou disponovat různými funkcemi, jež ulehčí seniorovi život. Jedním z nich jsou například brzdy, díky čemuž mohou lépe korigovat směr chůze nebo si chodítko zabrzdit, pokud si chtějí na něj na chvíli sednout. Vhodné je i různé příslušenství, včetně košíků či speciálních sedáků.

Přečtěte si také:  K čemu je dobrá jarní detoxikační kůra

4.      Poraďte se s odborníky

Pokud si nevíte rady, jak vybrat jakékoliv pomůcky pro sebeobsluhu, měli byste se v první řadě obrátit na odborníky. O radu můžete požádat přímo lékaře, nebo vyhledat odborníky v oblasti rehabilitací. Poradit by vám však měla i proškolená obsluha v prodejně se zdravotními a kompenzačními pomůckami. Kvalitní poradenství vám mohou nabídnout i na e-shopu Zdravpom.cz, který se zabývá prodejem zdravotnického materiálu, rehabilitačních pomůcek a pomůcek pro samoobsluhu.

5.      Nezapomínejte na bezpečnost

Během výběru chodítka vždy myslete především na bezpečnost. Senior se bude s chodítkem pohybovat celý den a často pro něj bude jedinou oporou. Proto je na místě, aby bylo dostatečně pevné a také odolné. Pozor si dejte na ostré hrany, jež by mohly v případě pádu seniora poranit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *