Kalorická tabulka – základní cviky na doma

Kolorické tabulky, cviky a cvičeníPři hubnutí musíte buď omezit přijaté kalorie (dieta) nebo zvýšit kalorie, které vaše tělo spotřebuje, a to znamená cvičení nebo nějakou jinou fyzickou aktivitu, která má vyšší energetickou náročnost. Následující kalorická tabulka obsahuje základní cviky, které může provozovat i doma. Můžete si tak udělat představu, jak často, a jak dlouho byste měli cvičit.

Kalorie – cviky a cvičení

O tom, že při hubnutí, se bez cvičení neobejdete, asi není nutné diskutovat. Pokud věříte tomu, že vám zhubnout pomohou prášky na hubnutí, čaje na hubnutí nebo zázračné redukční diety. Nebo pokud věříte na speciální drahé pásy, náplasti a jiná udělátka, která slibují hubnutí bez cvičení, tak je zbytečné, abyste četli dále.

Pokud chcete opravdu zhubnout, bez trochy cvičení nebo jiné fyzické aktivity se to neobejde. Ale nemusíte se hned děsit. Není nezbytně nutné začít se trápit ve fitness centru nebo v posilovně. Pro začátek stačí jednoduché cviky, které můžete provozovat i doma, nebo třeba jen začít pravidelně chodit na dlouhé procházky a místo výtahu používat schody.

Cviky a cvičení při hubnutí

Cvičení při hubnutí, to ale nejsou jenom vydané kalorie. Cvičení a především konkrétní cviky jako například cviky na hubnutí břicha, cviky na hubnutí stehen nebo cviky na hubnutí boků, vám pomáhají s formováním postavy. Pokud totiž vsadíte jen na diety, může se vám podařit snížení váhy, ale bude se jednat o celkové snížení váhy. To, kde přesně Vám kila zmizí, moc neovlivníte. S tím může pomoci pouze cvičení a cviky zaměřené na konkrétní části těla.

Přečtěte si také:  Cviky - Kegelovy

Kalorická tabulka – základní cviky a cvičení doma

Následující kalorická tabulka obsahuje různé aktivity (cvičení, pohyb, práce) a informaci o tom, jaké množství energie (kalorie, kilo jouly) při ní vaše tělo spotřebuje. Kalorická tabulka obsahuje vždy základní údaj o tom, jaká je energetická náročnost dané aktivity za jednu minutu činnosti na jeden kilogram váhy (čím více vážíte, tím více energie při fyzické aktivitě spotřebuje).

Dále kalorické tabulky obsahují další dva sloupce – výpočet pro osobu o hmotnosti 60 kilo a jednu hodinu vykonávání dané činnosti, buď jako kilo jouly (KJ), nebo jako kalorie (resp. kilo kalorie Kcal).

Aktivita KJ/ 1 min./1kg váhy 1 hodina/60 kg váha 1 hodina/60 kg Typ aktivity
Břicho – posilování břišních svalů 0,55 1980 KJ 473 Kcal Cvičení, sport, pohyb
Dřepy 1,7 6120 KJ 1463 Kcal Cvičení, sport, pohyb
Kliky 1,7 6120 KJ 1463 Kcal Cvičení, sport, pohyb
Sklapovačky 1 3600 KJ 860 Kcal Cvičení, sport, pohyb
Švihadlo 0,67 2412 KJ 576 Kcal Cvičení, sport, pohyb

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *