Nejlepší cviky a cvičení na hubnutí břicha

Nejlepší cviky a cvičení pro zhubnutí břicha. Ploché břicho snadno a rychle!Jaké jsou nejlepší cviky pro rychlé hubnutí v oblasti břicha. Jak díky cvičení získat ploché břicho snadno a rychle? Podívejte se na následující přehled cviků a cvičení, kterými se můžete zbavit tukového polštáře v oblasti břicha a pořídit si hezké, pevné a sexy břicho.

Hubnutí břicha – bez cvičení se zhubnout nedá

Pokud se snažíte zhubnout svoje břicho a zbavit se nevzhledného tukového polštáře v oblasti břicha, bez cvičení to asi nepůjde. Pokud byste se zaměřili jen na hubnutí s redukční dietou, podaří se vám sice snížit svoji celkovou váhu, ale zhubnout břicho se vám touto cestou nepovede. Neexistují ani žádné zázračné prášky, čaje nebo jiné „údajně zaručené“ postupy jak zhubnout břicho jen za pomocí toho co budete jíst. Ploché a pevné břicho bez zbytečného tukového polštáře vám zajistí pouze cvičení. Jaké cvičení a cviky jsou nejlepší na zhubnutí břicha?

Chci zhubnout břicho – jak cvičit?

Pro zhubnutí v oblastní břicha je důležitý nejenom zvolit ty správné cviky na hubnutí břicha, ale je důležité i to jak bude probíhat vaše cvičení. Pro hubnutí břicha totiž nesmíte vsadit na pouhé posilování břicha. Pokud se zaměříte na klasické cvičení, které zatěžuje břišní svaly a budete cvičit co nejintenzivněji, výsledkem vašeho cvičení spíše než hubnutí břicha, bude nárůst svalové hmoty břišních svalů. Takže místo plochého břicha, se vám větší část objemu tuku v oblasti břicha přemění na svalstvo. Břicho se vám sice zpevní, ale jeho objem se výrazněji nezmenší. A to není to, co byste chtěli, při snaze o hubnutí břicha.

Nejlepší cviky a cviční při hubnutí břicha

Obecně platí, že nejlepší cviky na hubnutí břicha jsou cviky, které rovnoměrně zatěžují všechny břišní svaly. Cvikům, které se zaměřují na posilování jen určité skupiny břišních svalů, se při hubnutí břicha raději vyhněte, nebo je alespoň vhodně kombinujte tak, abyste dosáhli rovnoměrného zatížení celé oblasti břicha.

Přečtěte si také:  Začít žít zdravě a pravidelně sportovat může každý. S motivací vám pomohou skupinové lekce či osobní trénink

Cvičení 1:

Lehněte si na záda, ruce musí být mírně roztažené od těla, dlaně položené na zemi. Po celou dobu cvičení je nesmíte zvedat ani si jimi jinak pomáhat. Nohy jsou na začátku cvičení volně položené na zemi. Cvičení se provádí tak že nohami provádíte krouživé pohyby, obě nohy opisují velké kružnice. Na začátku cvičení se nohy pohybují do stran směrem od sebe. Pravá noha doprava. Levá noha doleva. Nohy se pohybují směrem nahoru po plynulé kružnici. V horní části půlkruhu se obě nohy setkají a v další části cvičení je pomalu pokládáte směrem dolů. U tohoto cvičení je důležitá plynulost. Cviky byste měli provádět pomalu a plynule. Celé cvičení by mělo zahrnovat alespoň 15 – 20 opakování ve 3 – 4 sériích. Pozor na to abyste během cvičení nezvedali záda ze země. Vaše záda a zadek musí být po celou dobu, kdy budete provádět cviky v kontaktu s podlahou.

Cvičení 2:

Lehněte si na záda, ruce opět mírně roztažené a dlaně na zemi. Nohy mírně pokrčte a zdvihněte do vzduchu. Přitom ale vaše záda (především bederní část zad zůstává v kontaktu s podlahou). Pokrčenými nohami provádějte pohyby jako byste šlapali na kole. Opět je důležité provádět cviky plynule. Celé cvičení by mělo zahrnovat alespoň 30 – 40 pohybů každou nohou, opět celé cvičení by mělo mít alespoň 3 – 4 série

Cvičení 3:

Lehněte si na záda, ruce mírně roztažené se dotýkají podlahy, stejně jako Vaše záda. Pokrčte nohy a plynulými pohyby přitahujte kolena k hrudníku a zase zpět. Soustřeďte se na to, aby cviky byly prováděny plynule. Cvičení by mělo zahrnovat alespoň 15 – 20 opakování a celkem 3-4 série.

Během celé doby cvičení na zhubnutí břicha, byste neměli pociťovat bolest břišních svalů. Také se nesmíte zadýchávat. Cílem není to, abyste spalovali cukry při anaerobním cvičení, ale vaším cílem je spalování tuků při aerobním cvičení.

6 comments

 1. Ahojky, poradí mi někdo prosím jak cvičit na spodní břicho ? Nemám nějak extrémní špek, ale pořád je tam taz. duše kolem pasu. Poraďtě. Mocinky děkuji

  1. Můžu tě jen uklidnit, že břicho je tak složitá záležitost, že je to boj na několik desítek let. Jednou jsem byla na dnu zdraví, hovořilo se tam o zdravé výživě, o kosmetice, o módě, o cvičení … Každá část trvala asi hodinu. A ta paní cvičitelka, která nám ukazovala některé cviky byla velmi přátelská a pak řekla, jste tady všechny holky, tak vám něco ukážu a zmáčkla si špek na břiše. Postavu měla skvělou, ale prostě toho břicha se ne a ne zbavit. A to můžu říct, že cvičí denně i několik hodin … Nebylo to zase tak viditelné, ale prostě, když se za něj chytla, tak jej měla stejný jako každá průměrná ženská, takže nějaký ten špek tam asi být musí…. Netrap se tím, určitě jsi krásná.

  2. Dobrý den, smůla je v tom, že se tělo jen těžko nařizuje, z jakých oblastí má tuk pálit, a tak si tělo pálí z míst, kde se ml to zdá jako nejlepší řešení a na některých místech se ho ne a ne zbavit. Na které partii bude chtít tělo primárně uchránit tuk je lehce dáno genetickými predispozicemi. Dá se tomu lehce pomoci tak, že si na dané problémové partie dáte silový trénink a po něm i nějaké kardio. Tělo bude lehce zvýšeně pálit tuk v silově posilované partii, ale to je vše. Jak již bylo psáno. Na některých místech chce mít tělo tuk, ať se nám to líbí nebo ne… Osobní trenér Jakub Zvelebil – http://sport-pro-vsechny.webnode.cz/

 2. Ahoj,nemůžu říct že jsem vyloženě tlustá,což nejsem jsem hubená ale mám problém se spodní částí břicha.břišní svalstvo mám velmi dobré,ale tu spodní část břicha se mě nějak moc nelíbí .Když stojím ani nevypadá že bych tam náký ten špek měla,ale jak si sednu hrůza .

 3. Dobrý den jmenuji se Josef Elsner a mám problém zhubnout oblasti břicha,moje příčina je ta že sem trochu nemocný na psichiku a léčím jse pomocí léku při kterých jsem hodně ze sílil, ale také jsem hodně jedl sladkosti a také jsem seděl mnoho času u počítače a nabral jsem 48 tedy mám 148 kg a chtěl bich je s chodit ale nejde to už sem zkoušel cokoliv dělenou stravu také jsem omezil na 7 měsícu sladké a také jsem cvičil svaly ty sice mám ale mám je zalité tukem, nemůže te my poradit jak správně a richle hubnout už jsem v koncích, lidi jse na mě dívají jako na zrůdu a ženy těm se hnusím můžete my ňák pomoci prosím.

 4. Ahoj potřebuju zhubnout bříško vážim 53kg ale stejně nemám uplne plochy bříško:) tak bych potrebovala poradit jak na to…dekuju

 5. Ahoj,hlavní je dodržovat správný jídelníček-to znamená jíst pravidelně po 2-3 hodinách menší porce(snídaně,svačina,oběd,svačina,večeře a případně II večeře).Nesnažte se jíst příliš tučná jídla a sladkosti,pokuď vám budou sladkosti chybět,udělejte si jeden hříšný den,nebo si je dejte jednou za čas,nejlepší je,ale místo toho si dát npř:sušené ovoce.Samozdřejmně pokud chcete zhubnout ryhleji,pravidelně cvičte.Doufám že jsem aspoň trochu pomohla…

 6. Mě osobně se nejvíce osvědčilo cvičit břicho v supersériích, kdy střídám bez přestávky cvik na horní část břišních svalů a cviky na dolní břišní lis. Například klasické zkracovačky a držení nohou těsně nad zemí či zvedání pánve od země se zvednutýma nohama.
  K tomu nějaké rotační cviky na šikmé bříško a potom namazat nějakým regeneračním krémem, aby se vše hezky zpevňovalo 😉

  Osobní trenér Jakub Zvelebil – http://sport-pro-vsechny.webnode.cz/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *