Kegelovy cviky

Kegelovy cviky - cvičení pánevní dnoKegelovy cviky se zaměřují na zpevnění svalů pánevního dna. Tyto cviky jsou důležité nejen v období po porodu, kdy napomáhají zpevnit uvolněné pánevní dno po porodu. Kegelovy cviky napomáhají i při močové inkontinenci a vedou také ke zkvalitnění sexuálního života

Kegelovy cviky – zpevnění pánve po porodu

V období po porodu mají ženy stále uvolněnou a roztaženou pánev (k tomu dochází v přípravě na porod). Pro zpevnění pánve se uplatní právě cvičení Kegelovy cviky. Ty spočívají v rytmickém zatínání svalů podobně jako při snaze o zadržení močení. Kegelovy cviky by měly být prováděny alespoň 3x denně. Výhodou tohoto cvičení je to, že je ho možné provádět téměř kdykoliv a kdekoliv. Při cvičení je také důležité zatínat jenom ty správné svaly – to znamená nezapojovat svaly na stehnech nebo na břiše.

Přečtěte si také:  Bederní svaly

Kegelovy cviky – pro ženy i pro muže

Kegelovy cviky nejsou určeny jen pro ženy. Týkají se i mužů. U těch mají velmi příznivý efekt na sexuální prožitek, kdy posílení svalů v oblasti pánevního dna umožňuje delší a intenzivnější orgasmus. Kegelovy cviky a posílení svalů v oblasti pánve, také pomáhají předcházet problémům s prostatou, které se velmi často vyskytují u mužů v pozdějším věku.

  1. Kegelovy cviky na inkontinenci mají urcite blahodárny vliv, ale ony samotné jí asi moc nepomůzou zastavit. Já jsem zkusila IVE inkontin v té fialové krabicce z lékárny a moc pomáhá.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *