Hubnutí břicho

Hubnutí břicho: bez cvičení to nepůjde!Správné a úspěšné hubnutí břicha musí zahrnovat kombinaci zdravého, dietního jídelníčku a cvičení vhodného pro zhubnutí břicha. Pevné a štíhlé břicho je snem mnoha mužů a žen. Jak by ale mělo vypadat správné hubnutí břicha?

Hubnutí břicha – jídelníček a dieta

Při snaze o hubnutí břicha je důležité uvědomit si, kde se tuk na vašem břiše bere. Ukládání tuku v oblasti břicha je do značné míry dáno geneticky a je velmi ovlivněno hormony (to se týká jak žen které se pak často snaží o hubnutí břicha po porodu, tak i mužů které často trápí takzvaný „pivní mozol“). Pokud chcete mít štíhlé a pevné břicho, nestačí jednorázová snaha o hubnutí, ale je potřeba abyste upravili i svůj jídelníček tak, abyste omezili ukládání tuků v oblasti břicha. To je důležité nejen při hubnutí břicha, ale i následně, abyste si udrželi štíhlé břicho

Hubnutí břicha – cviky a cvičení

Pro hubnutí břicha jsou nejlepší ty cviky, kterými budete rovnoměrně zatěžovat celou oblast břicha. Při cvičení je velmi důležití plynulost pohybů, cvičení by nemělo být dynamické. Po celou dobu cvičení byste se neměli zadýchávat. Cvičení pro hubnutí břicha by také nemělo být silové. Při hubnutí břicha není cílem posilovat břišní svaly, ale pouze zpevnit břišní svalstvo a hlavně nastartovat proces spalování tuků v oblasti břicha

Přečtěte si také:  Jak správně cvičit, abyste dosáhli svých cílů?

Hubnutí břicha – tipy a triky

Při hubnutí břicha se nenechte nalákat na žádné zaručené čaje, prášky nebo jiné potravinové doplňky, které by vám slibovaly rychlé hubnutí břicha. Tyto prostředky zaručeně nefungují. Při hubnutí břicha je důležité zpevnit nejenom břišní svalstvo, ale současně musíte provádět cviky i pro zpevnění svalů v oblasti bederní páteře. Vystouplé břicho je totiž dost často způsobeno ochabnutím svalů v oblasti bederní páteře.

Hubnutí břicha – krabičková dieta

Inspirujte se možností vyzkoušet nový tip na zhubnutí. Krabičková dieta vám nabízí zajímavou alternativu k hubnoucím dietám. Vyberte si z široké nabídky a oslovte výrobce “krabiček”v blízkosti vašeho bydliště.

5 comments

 1. Ahoj, během posledního roku, jsem přibrala na váze asi deset kilo. A ze všeho nejvíc se mi zvětšilo právě břicho. Takže jsem začala zkoušet všechno možné, abych zhubla břicho. Cvičím, někdy i třikrát týdně chodím do posilovny, hlavně teda na aerobik, švihadlo nebo pilates. Také jsme změnila svůj jídelníček, ale skoro po půl roce snažení mám břicho pořád stejné. Mám pocit, že se mi ani o milimetr nezmenšilo. Je mi 22 let a nemám žádné zdravotní problémy a myslím, že ani nejsem žádná baculka, rozhodně to není vrozené nebo genetické …. Nevíte někdo co s tím?

  1. No tak já jsme na tom podobně. Ale myslím si, že za to může hlavně stres. Také jsem měla problémy a velké břicho a i když jsem se snažila cvičit, tak nic nepomáhalo.

   Před několika měsíci jsem ale změnila práci. Zatímco předtím jsem pořád někde lítala a jezdila po celé republice, tak teď celý den sedím v kanceláři a nemám žádný pohyb. A přesto se mi břicho celkem dost změnilo. A ničím jiným to být nemůže, pořád cvičím stejně, možná v poslední době i o něco méně a jídelníček jsem také nic moc neměnila.

   Takže moje rada je pokusit se být trochu v klidu a tolik se tím nestresovat.

  2. Potřebujete zredukovat Vaši váhu, bez hladovění a JoJo efektu?Udržujte se v kondici s výživovým poradcem.Nabízím analýzu stavby těla ZDARMA, kde zjistíte o kolik je třeba zredukovat Vaši váhu a jak změnit vyživovací stravu. Kontakt:buckova.martina@centrum.cz

 2. Sarko nepises jak si zmenila jidelnicek.. Ale jestli se nic ani za nekolik mesicu nezmenilo, urcite si nebyla dusledna! Pod pojmem zmena jidelnicku si predstavuji razantni zmena stravovacich navyku – Jist kazde 2-3 hodiny, zadne tucne, omezeni sacharidu hlavne odpoledne a vecer, konzumovat zeleninu, rano kvalitni snidane, dostatecne piti tekutin (nejvhodnejsi voda z kohoutku, alespon 2-3 litry za den).. Pokud se nic nezmenilo, doporucuji obratit se na fitko ve tvem okoli a poptat se po trenerovi, ktery ti za par stovek sestavi jidelnicek na miru a zodpovi otazky.
  Hubena muze byt kazda z vas! Vse je o jidle..

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *