Objevte zdravé oleje

Většinou ze všech stran slyšíme, jak je nezdravé vařit a smažit na olejích, avšak existují takové typy, které jsou našemu zdraví vyloženě prospěšné! Ty, které obsahují nenasycené mastné kyseliny typu omega-3 a omega-6, mají doslova klíčový význam pro správnou činnost mozku.

O tom, jak je zdravý rybí olej či extra virgine olivový olej, víme všichni. My Vám nyní představíme několik méně známých zdravých olejů!

Lněný olej

Jedná se o rostlinný olej obsahující kyselinu alfa-linolenovou. Ta vyživuje slzný ochranný film v oku a má příznivý vliv na játra, střeva, deprese a různé hormonální problémy. Je doporučován při léčbě očních problémů a to především jejich suchosti.

Zároveň pomáhá i při zotavování po očních operacích. Lněný olej můžete jíst samostatně v podobě kapslí, či jej můžete přidávat do ovocných koktejlů, do jogurtů či zeleninových salátů. Tento olej ocení i Vaše pleť. Potírejte jím suchá místa na těle či jej přidávejte přímo do koupele pro hydrataci.

Olej z krilu

Tento olej je jednoznačnou volbou v případě, že chcete skoncovat se zvýšeným cholesterolem. Zároveň má velice příznivé účinky na šlachy a klouby. Podobně jako rybí tuk obsahuje omega-3 nenasycené kyseliny. A teď pozor dámy, obsahuje i účinný antioxidant astaxanthin, který zpomaluje stárnutí!

Přečtěte si také:  Žít zdravě, právě k tomuto cíli je určen extra panenský olivový olej

Bohužel není vhodný pro osoby trpící alergií na mořské plody. Lze si jej pořídit v podobě potravinového doplňky a to až v poslední době.

Pupalkový olej

Jedná se o výtažky ze semínek pupalky dvouleté. Ten pomáhá především při hormonálních problémech a premenstruačním syndromu. Velice účinně potom bojuje s lupénkou, akné a ekzémy. Pupalkový olej je bohatý na kyselinu gama-linolenovou. Opět si jej můžete dopřát v podobě potravinových doplňků.

Bohužel však ani tento olej není vhodný úplně pro každého. Vyhnout byste se mu měly v případě, že trpíte epilepsií.

Objevte zdravé oleje
Objevte zdravé oleje

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *