Odšťavňovač – pomocník pro získání čerstvých ovocných a zeleninových šťáv

Není nad šťávu z čerstvého ovoce a zeleniny, kterou pro vás může připravit odšťavňovač. Než si však takovýto přístroj pořídíte, měli byste si ujasnit co od něho očekáváte. Například jestli hodláte zpracovávat všechno dostupné ovoce a zeleninu, nebo zda vám vyhovují jen šťávy některých z nich, získání jakého množství ovocných šťáv očekáváte či jestli preferujete konzistenci šťávy vodovou, nebo jestli vám lépe vyhovuje taková, která obsahuje i část dužiny.

Je rovněž třeba vědět, že ne každý odšťavovač dokáže zpracovat kromě mnoha druhů ovoce a zeleniny například také listovou zeleninu, bylinky, nebo třeba zvlášť drobné plody, jako jsou maliny, rybíz, angrešt a mnohé další bobuloviny. Odšťavovače se tak dělí na mechanické, odstředivé, dvouhřídelové a šnekové odšťavňovače.

Mechanické odšťavňovače mají mnoho výhod

Mechanický odšťavňovač dokáže zpracovávat téměř všechny suroviny, nevýhodou je jeho výhradně ruční pohon. Problémy mu může dělat jen větší množství bobulovin, které jej relativně brzy zanáší, což je však problémem všech přístrojů vybavených jednofázovým sítem.

Odstředivé odšťavňovače

Odstředivý odšťavňovač bravurně zpracuje běžné citrusové plody, jablka, mrkev či třeba řepu, avšak mnohý není vhodné pro odšťavňování listové zeleniny či třeba bylinek. Vždy se proto při výběru zajímejte o to, jaké produkty vámi uvažovaný přístroj zvládne. Je třeba počítat s tím, že některý takovýto odšťavňovač může produkovat větší množství pěny.

Kde zakoupit odšťavňovače

Vysoce produktivním je dvouhřídelový odšťavňovač, jehož nízké otáčky se podílí na získání vysoce kvalitních šťáv, které obsahují více enzymů a které lze částečně i skladovat. Mezi odšťavňovači se jedná o přístroje vyšší cenové třídy, kde však za peníze získáte očekávanou kvalitu.

Šnekové odšťavňovače

Šnekové odšťavňovače dokáží díky nízkým otáčkám suroviny velice šetrně zpracovávat, takže ztráty vitamínů se skutečně minimalizují. Mezi tyto přístroje patří i typy, které bez potíží zpracují vše, od běžného ovoce a zeleniny přes obilné trávy až třeba po problematické bobuloviny a navíc je lze využít za pomoci homogenizačního pouzdra například také k přípravě dětských přesnídávek, zmrzlin, sorbetů a jiných zdravých dobrot.

Některé z typů šnekových odšťavňovačů jsou vhodné zvláště na tvorbu pyré.

džus
Odšťavňovač – pomocník pro získání čerstvých ovocných a zeleninových šťáv

S každý z těchto odšťavňovačů se můžete blíže seznámit v produktové nabídce firmy Eujuicer a získat navíc odpovědi na mnohé otázky, které každý odšťavňovač a jeho provoz provází.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *