Proč oči nejsou otevřené: Padání víček

Nemoci s příznakem “Padání víček” způsobuje myasthenia gravis, tuberkulózní meningitida nebo lymská borelióza či Hornerův syndrom. Myasthenia gravis – forma dědičné nemoci, při které dochází k svalové slabosti. U této nemoci svaly ztrácejí schopnost normální funkce. Dalšími projevy tohoto onemocnění je dvojité vidění a šilhání. Toto onemocnění je dost nebezpečné, pokud se neléčí, může způsobit respirační selhání v důsledku respirační svalové slabosti. Neschopnost zvednout jedno víčko může způsobovat i Hornerův syndrom – patologické porucha autonomního nervového systému, způsobené poruchy sympatické inervace.

Příčiny padaní víček

  • úraz krku
  • rakovina štítné žlázy
  • rakovina plic rostoucí na horním pólu plíce, které říkáme Pancoastův tumor.
  • roztroušená skleróza
  • postižení míchy při syringomyelii
  • při trombóze kavernózního splavu a dočasně při migréně.
  • zánět spojivek

U této nemoci vzniká zánětlivý proces v sliznici oka. Příčiny alergické reakce může být u bakteriálních a virových infekcí. Tato nemoc oka je dobře léčitelná, pokud včas navštívíte očního lékaře, který vám předepíše vhodnou léčbu.

Další příčiny

Přečtěte si také:  Detoxikace organismu

Padání víček nebo pokles víček mohou být způsobeny například vrozenou nedostatečností příslušných svalů či i příznakem některého z výše uvedeného onemocnění. Problém bývá způsobem i postižením nervu, který ovládá víčko. Nerv může být poškozen následkem úrazů nebo zraněním přímo na hlavě, nebo v rámci širší neurologické poruchy. Někdy se pokles víčka objevuje i při cévní mozkové příhodě nebo jiné širší nemoci cévní či nervového systému.

Problémy s víčkem nastávají i při zvětšení kožní řasy na víčku, co vzniká u lidi vlivem stárnutí kůže. I při diabetické neuropatii nastává postižení nervů nervového systému, přičemž příznaky závisí na druhu postižení.   Padání víček se vyskytuje i při některých formách nádoru rakoviny ústní dutiny a u lymské boreliózy, což je infekční onemocnění postihující zejména kůží, nervy a klouby.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.