Proč oči nejsou otevřené: Padání víček

Nemoci s příznakem “Padání víček” způsobuje myasthenia gravis, tuberkulózní meningitida nebo lymská borelióza či Hornerův syndrom. Myasthenia gravis – forma dědičné nemoci, při které dochází k svalové slabosti. U této nemoci svaly ztrácejí schopnost normální funkce. Dalšími projevy tohoto onemocnění je dvojité vidění a šilhání. Toto onemocnění je dost nebezpečné, pokud se neléčí, může způsobit respirační selhání v důsledku respirační svalové slabosti. Neschopnost zvednout jedno víčko může způsobovat i Hornerův syndrom – patologické porucha autonomního nervového systému, způsobené poruchy sympatické inervace.

Příčiny padaní víček

  • úraz krku
  • rakovina štítné žlázy
  • rakovina plic rostoucí na horním pólu plíce, které říkáme Pancoastův tumor.
  • roztroušená skleróza
  • postižení míchy při syringomyelii
  • při trombóze kavernózního splavu a dočasně při migréně.
  • zánět spojivek

U této nemoci vzniká zánětlivý proces v sliznici oka. Příčiny alergické reakce může být u bakteriálních a virových infekcí. Tato nemoc oka je dobře léčitelná, pokud včas navštívíte očního lékaře, který vám předepíše vhodnou léčbu.

Víte, co je Lens Replacement Surgery, neboli RLE? Je to procedura, která se zabývá presbyopií, což způsobuje, že přirozená čočka v našich očích ztrácí svou schopnost zaostřování, jak stárneme. Pokud není laserová korekce zraku vhodným řešením, může být implantována pokročilá technologická čočka, která poskytuje jasnější vidění a snižuje potřebu brýlí nebo kontaktních čoček.

Další příčiny

Přečtěte si také:  Vypadávání vlasů - léčba lidovými prostředky

Padání víček nebo pokles víček mohou být způsobeny například vrozenou nedostatečností příslušných svalů či i příznakem některého z výše uvedeného onemocnění. Problém bývá způsobem i postižením nervu, který ovládá víčko. Nerv může být poškozen následkem úrazů nebo zraněním přímo na hlavě, nebo v rámci širší neurologické poruchy. Někdy se pokles víčka objevuje i při cévní mozkové příhodě nebo jiné širší nemoci cévní či nervového systému.

Problémy s víčkem nastávají i při zvětšení kožní řasy na víčku, co vzniká u lidi vlivem stárnutí kůže. I při diabetické neuropatii nastává postižení nervů nervového systému, přičemž příznaky závisí na druhu postižení.   Padání víček se vyskytuje i při některých formách nádoru rakoviny ústní dutiny a u lymské boreliózy, což je infekční onemocnění postihující zejména kůží, nervy a klouby.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *