Bílé pečivo

Bílé pečivo, tedy pečivo připravené z pšeničné mouky, cukru a mléka, je to co si asi téměř každý představí pod pojmem pečivo. Patří sem různé rohlíky, veky, housky a další druhy pečiva. I když jste na bílé pečivo zvyklí ze svého dětství, při snaze o dietní nebo zdravý jídelníček byste se mu měli raději vyhnout.

Bílé pečivo = prázdné kalorie

Bílé pečivo se na, běžný jídelníček příliš nehodí. Díky tomu, jak je vyrobeno, obsahuje velké množství energie a přitom téměř žádné vitamíny, bílkoviny, minerály. Jsou to jen prázdné kalorie navíc potravina s vysokým glykemický index. To v praxi znamená, že již brzy po tom co sníte bílé pečivo, dostanete zase hlad.

Přečtěte si také:  Pečivo rýžové

Bílé pečivo ano či ne?

Kalorie, které obsahuje bílé pečivo, jsou řádově stejné, jako má třeba celozrnné pečivo. Pokud vám jde tedy jen o obsah kalorií, tak by nemělo ničemu vadit. V případě bílého pečiva se ale jedná jen o prázdné kalorie, z hlediska pocitu zasycení je to skoro stejné jako byste ani nic nesnědli. Takže přednost by mělo dostat raději celozrnné pečivo. Pokud si ale čas od času dáte housku nebo rohlík, nic tak hrozného se neděje.

Užitečné odkazy – bílé pečivo:

5 comments

  1. Ahoj, nedávno jsem na internetu našla dietu, kde doporučují, aby se nejedno vůbec žádné pečivo po celou dobu co budu dodržovat jídelníček této diety. Myslíte si, že by to mohlo fungovat a že by mi to mohlo pomoct zhubnout? A kolik by se tímto způsobem (dietou bez pečiva) dalo asi tak zhubnout za měsíc? Nemáte s tím někdo zkušenost?
    Hlavně mi ale neraďte, ať začnu cvičit nebo tak něco, s tím už mám své zkušenosti, ať se snažím sebevíc a dřu jako kůň tak kila prostě dolů nejdou. Asi jediná šance, jak mohu zhubnout je nějaká radikální změna v jídelníčku

      1. Koukám že je nás tady víc a rada zatím ždáná 🙁 jak je to s tím hubnutím bez pečiva?

  2. moje zkušenost vynechání pečiva je fajn, a pokud si zvyknete tak je to dobré i pro tělo – ne jen že hubnete, ale já jsem si po dlouhé době dala obyčejný rohlík a chutnal mi jak ta největší dobrota na světě

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *