Clinic Doctor Patients Hospital  - 18371568 / Pixabay

Proč jsou pro naše tělo důležité vitamíny D a K

Správná hladina vitamínů a minerálů je pro náš organismus důležitá, a právě proto bychom na ně neměli zapomínat. Pokud si tedy z jakéhokoliv důvodu nevystačíme s běžnou stravou, musí na řadu přijít nejrůznější vitamínové doplňky nebo přírodní produkty.

Navíc nás naše tělo na nedostatek některých důležitých látek vždy upozorňuje s předstihem. Například u vitamínu D se rychle projeví únava, svalová slabost, křehké kosti, podrážděnost, mrzutost nebo potíže se spánkem.

Proč naše tělo potřebuje vitamín D

Nejspíš si pamatujete ze školy, že tento vitamín výrazně přispívá k normálnímu vstřebávání a samozřejmě i k efektivnímu využití vápníku a fosforu. Podílí se na podpoře udržování normální a především stabilní hladiny vápníku v krvi. To velmi významným způsobem zcela přirozeně pomáhá udržovat normální stav kostí a zubů. Ale nejenom to, značný vliv mají tyto procesy i na optimální  činnost svalů.

A abychom nezapomněli, vitamín D přispívá také k normální funkci imunitního systému a celkově se rovněž podílí na procesu dělení buněk.

Co byste měli vědět: Naše tělo si díky pobytu na slunci umí vitamín D vyrobit, tato schopnost se však s přibývajícím věkem snižuje. Z doplňků stravy jsou vhodné zejména ty, jež obsahují vitamín K2 + D3, jež působí ve vzájemné synergii.

Přečtěte si také:  Proč je vitamín C s postupným uvolňováním lepší volbou?

Vaše krása a zdraví potřebují vitamín K

A co druhý účastník našeho duelu? Vitamín K se podílí zejména na zdraví kostí, jedním dechem však také udržuje normální srážlivost krve. Přípravek od české společnosti Naturvita vitamín K2 + D3 vám tyto nezbytné prvky dokáže dodat v tom správném množství. V jedné dávce naleznete:

  • Vitamín K2 MK7 150 µg/tbl,
  • Vitamín D3 10 µg/tbl.

Užívá se komfortně v podobě tablet. Více informací najdete na stránkách Naturvita.cz a výhodně ho pořídíte v e-shopu Gigalékárna.cz, společně s množstvím dalším přírodních produktů za dobré ceny. Stačí se inspirovat bohatou nabídkou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *