Hubnutí s ketodietou a alkohol – jde to dohromady?

Hubnutí s ketodietou a alkohol – jde to dohromady?

Každý výživový poradce vám řekne, že zcela jistě ne. Ale co když se alkoholu jednoduše nechcete vzdát? Je třeba si dělat výčitky kvůli významné rodinné události nebo výročnímu posezení s přáteli? Poradíme vám.

Problém s konzumací alkoholu tkví v tom, že je pro nás nebezpečný hned po několika stránkách. Nejenom, že sám o sobě obsahuje prázdné kalorie, ale také tzv. boří zábrany a zvyšuje chuť k jídlu, což rozhodně není dobře.

Alkohol je kalorická bomba, ať už pijete pivo či míchané drinky

Jsou tu samozřejmě poměrně významné rozdíly, ale žádný „dietní“ alkohol jednoduše neexistuje. Podívejte se na následující srovnání a pochopíte proč:

  • 1 gram sacharidů a bílkovin obsahuje energetickou hodnotu 17 kJ,
  • 1 gram tuků 39 kJ,
  • 1 gram alkoholu 29,4 kJ.

Už chápete? Ani ta nejpřísněji dodržovaná ketodieta (pokud nevíte, o co jde, vyhledejte si heslo KetoFit) nebo jiný způsob zdravého stravování vám nepomůže, pokud budete svůj režim narušovat pravidelnými alkoholovými dýchánky.

Jak je to s chutí k jídlu

Aby nám nebylo během popíjení špatně, je třeba žaludek na dávku alkoholu pořádně připravit. Dobře se hodí mastná jídla, což bývají v hospodách či vinotékách obvykle brambůrky nebo slané tyčinky. A čím více si dopřejeme, tím víc zábran ztrácíme. Během jednoho večera tak snadno můžeme přijmout energii v množství, které by nám vystačilo na další dva nebo tři dny.

Přečtěte si také:  Jaké problémy přináší lidem vysoký BMI index?

Problém pro tělo

Navíc alkohol se odbourává v játrech, stejně jako veškeré odpadní produkty, které naše tělo během hubnutí vytváří (vyplavují se z tuků). A zatěžovat organismus jeho konzumací je tak opravdu čirý nerozum.

Když to nejde jinak, aneb co si dát

Hubnutí je velmi dlouhý proces a nevyhneme se během něj interakci s okolím. Pokud to bude opravdu nezbytné, sáhněte po bílém víně, a to nejlépe ve formě vinného střiku. Ten vás kaloricky zatíží nejméně. O něco horší variantou je pivo, dále pak tvrdý alkohol a naprostým průšvihem jsou míchané drinky, kombinující v sobě alkohol s množstvím sacharidů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *