Dukanova dieta

Dukanova dietaHubnutí je pro mnoho lidí aktuálním tématem a stále se hledá metoda nebo přípravek, který by působil zcela zázračně a každého zbavil nepotřebného tuku a kil navíc. Každé lidské tělo se ale trochu liší a co zabírá na jednom, nemusí fungovat u druhého. Už jste slyšeli o Dukanově dietě?

Co je Dukanova dieta?

Dieta získala jméno po svém autorovi, francouzském odborníkovi na výživu. Dr. Pierre Dukan představil své metody v knize, která se záhy stala bestsellerem. Doktor Dukan se soustředil na omezení potravin, které obsahují hodně cukru a upřednostňuje potraviny s bílkovinami. Ale nebojte se, pokud úspěšně projdete prvními fázemi, následně budete mít povoleno si dát i něco ze zakázaných dobrot. Díky dietě byste měli hubnout a také si poté váhu udržet. Hubnutí pomocí Dukanovy diety se dělí na čtyři fáze, přičemž jejich délka závisí na tom, kolik si přejete shodit kilogramů.

První fáze se nazývá útočná a konzumují se pouze bílkoviny a pijí aspoň dva litry vody denně. Doba trvání je dva dny, když chcete zhubnout pět kilogramů a pět dnů, když se chcete pokusit o shození dvaceti kil. Maximální doba trvání je týden, což se týká snažení o úbytek více jak dvaceti kilogramů.

Přečtěte si také:  Bezlepková dieta

Proplouvací druhá fáze se dodržuje až do doby, kdy ztratíte tolik kilogramů které jste si přáli nemít. Obden měníte jídelníček, přičemž první den se držíte jídel z první fáze a druhý den přidáváte navíc zeleninu. Rovněž je doporučen dobrý pitný režim a rychlá chůze alespoň třicet minut denně.

Upevňující třetí fáze trvá podle toho, kolik vám ubude kil. Na každé jedno kilo úbytku připadne deset dní upevňovací fáze. Jíte bílkoviny, ovoce a menší porce jiných potravin. V poslední stabilizační fázi se připravte na doživotní trvání. Dodržuje se jídelníček ze třetí fáze. V této dietě se musíte držet povolených druhů jídla a na množství nesejde.

Zdravá dieta je základem pro úspěšné hubnutí a skvělou kondici. Dobře zvažte, zda vaše tělo nebude během dietního plánu postrádat důležité živiny. Uměním totiž není nejíst, ale stravovat se vyváženě a dobře.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *