Dukanova dieta

Dukanova dietaHubnutí je pro mnoho lidí aktuálním tématem a stále se hledá metoda nebo přípravek, který by působil zcela zázračně a každého zbavil nepotřebného tuku a kil navíc. Každé lidské tělo se ale trochu liší a co zabírá na jednom, nemusí fungovat u druhého. Už jste slyšeli o Dukanově dietě?

Co je Dukanova dieta?

Dieta získala jméno po svém autorovi, francouzském odborníkovi na výživu. Dr. Pierre Dukan představil své metody v knize, která se záhy stala bestsellerem. Doktor Dukan se soustředil na omezení potravin, které obsahují hodně cukru a upřednostňuje potraviny s bílkovinami. Ale nebojte se, pokud úspěšně projdete prvními fázemi, následně budete mít povoleno si dát i něco ze zakázaných dobrot. Díky dietě byste měli hubnout a také si poté váhu udržet. Hubnutí pomocí Dukanovy diety se dělí na čtyři fáze, přičemž jejich délka závisí na tom, kolik si přejete shodit kilogramů.

První fáze se nazývá útočná a konzumují se pouze bílkoviny a pijí aspoň dva litry vody denně. Doba trvání je dva dny, když chcete zhubnout pět kilogramů a pět dnů, když se chcete pokusit o shození dvaceti kil. Maximální doba trvání je týden, což se týká snažení o úbytek více jak dvaceti kilogramů.

Proplouvací druhá fáze se dodržuje až do doby, kdy ztratíte tolik kilogramů které jste si přáli nemít. Obden měníte jídelníček, přičemž první den se držíte jídel z první fáze a druhý den přidáváte navíc zeleninu. Rovněž je doporučen dobrý pitný režim a rychlá chůze alespoň třicet minut denně.

Přečtěte si také:  Dieta, která poslední dobou letí - Keto dieta

Upevňující třetí fáze trvá podle toho, kolik vám ubude kil. Na každé jedno kilo úbytku připadne deset dní upevňovací fáze. Jíte bílkoviny, ovoce a menší porce jiných potravin. V poslední stabilizační fázi se připravte na doživotní trvání. Dodržuje se jídelníček ze třetí fáze. V této dietě se musíte držet povolených druhů jídla a na množství nesejde.

Zdravá dieta je základem pro úspěšné hubnutí a skvělou kondici. Dobře zvažte, zda vaše tělo nebude během dietního plánu postrádat důležité živiny. Uměním totiž není nejíst, ale stravovat se vyváženě a dobře.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *