Kalorická tabulka luštěniny

Kalorie luštěniny - kalorická tabulkaLuštěniny jsou velmi vhodné pro redukční diety. Kalorie v luštěninách jsou sice poměrně vysoké, ale luštěniny díky vysokému obsahu bílkovin a sacharidů velmi dobře zasytí. Glykemický index pro luštěniny je poměrně nízký, pocit zasycení u luštěnin vydrží velmi dlouho.

Luštěniny je vhodné kombinovat přidávat do salátů ze zeleniny nebo těstovin. Luštěniny se nedoporučuje zahušťovat, ušetříte tím kalorie. Z luštěnin se dá připravit plnohodnotné dietní jídlo a luštěniny by měl obsahovat každý dietní jídelníček. Vynikající jsou i naklíčené luštěniny, které jsou poměrně velmi bohaté na vitamín C.

Kalorická tabulka luštěniny (kalorie v luštěninách)

Následující kalorická tabulka uvádí kalorie v potravinách. Pokud není uvedeno jinak, energetická hodnota a kalorie jsou spočítány pro 100g příslušné potraviny. V posledním sloupci je uveden příklad, jaké množství fyzického pohybu je nutné provést, na spotřebování daného množství energie (kalorie, kilojouly).

Příklad je spočítán pro běh rychlostí 10 km za hodinu v rovinatém terénu, nebo na běžícím pásu ve fitcentru. Jedná se o středně intenzivní běh. Výpočet je proveden pro osobu o váze 60 kg (čím vyšší váha, tím vyšší spotřeba energie (více kalorií) při provádění fyzické aktivity)

100 g potraviny Kcal KJ Druh potraviny běh 10km/hod (60kg)
Čočka 325 Kcal 1375 KJ luštěniny 31 min.
Fazole 330 Kcal 1385 KJ luštěniny 31 min.
Hrách 335 Kcal 1395 KJ luštěniny 32 min.
Sója 445 Kcal 1865 KJ luštěniny 42 min.

2 comments

    1. je možné, že je zde myšlen hrách upravený jako jídlo, tedy s nějkou mouku, či co se tam dává 🙂 (vůbec neumím vařit:-))

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *