Diety se špatnými následky

Diety jsou stále populárnější a není divu, že se vymýšlí kde co, aby se lidé dostali z vyšších váhových tříd do nižších. Obezita je stále častějším problémem a každý si hledá něco, co by mu mohlo pomoct v boji s nadváhou. Není však dieta jako dieta. jedna vám sice pomůže s úbytkem váhy, ale vzápětí zjistíte, že díky ní máte méně či více závažné zdravotní problémy. Proto si při výběru diety neklaďte úbytek kilogramů jako hlavní cíl, ale nejprve myslete na zdraví, které je vždy na prvním místě.

Vyhněte se dietám, které přikazují vynechání mléka, vajec a masa či jiných potravin s živočišným původem. V případě omezení těchto potravin budete mít náhle nedostatek důležitých látek jakými jsou vitamín B12, zinek, železo nebo vápník. Rybí maso zase tělu dodává 3-omega mastné kyseliny, ideální pro udržení zdravého tlaku a srdce. Možná namítnete, že všechny vyjmenované látky se tělu dají dodat uměle, ale zdravé hubnutí je spojeno hlavně s pestrou a dostatečně vyváženou stravou.

Banánová dieta, bramborová dieta, jahodová, rýžová, jablečná, vaječná a mnohé jiné. Často se setkáte s dietami, které jsou založené na jednom druhu potraviny. Nejčastěji se do vašeho těla dostane právě zvolený druh a jenom v omezené míře něco jiného. Jídelníček skládající se takřka stále z jediné potraviny není žádnou ideální variantou. Sice zhubnete několik kilogramů, ale myslete na to, že tuto dietu nezvládnete držet v delším časovém horizontu a hroz vám jo-jo efekt. Navíc tělo nedostává vyvážené porce tuků. Sacharidů a bílkovin a riskujete vážné poškození organismu.

Přečtěte si také:  Psychické zdraví aneb mysl, pravda a láska - Kam až jsme schopni dojít?

Atkinsonova dieta je známou dietou, ale také se vyznačuje svou nezdravou formou. Dieta je založena na vyloučení sacharidů ze stravy. Jíte tedy maso a mléčné výrobky skoro v neomezeném množství, ale musíte zapomenout na ovoce, většinu zeleniny, na rýži, brambory nebo na sladkosti. Atkinsonova dieta obsahuje mnoho tuků, čímž riskujete zvýšení cholesterolu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *