jarní detoxikační kůra

K čemu je dobrá jarní detoxikační kůra

Jaro je ideální čas pro takovou kůru. Naše tělo je plné nevhodných látek, které se v něm celou zimu usazovaly. Díky tomu poté i redukujeme váhu mnohem rychleji. Poděkuje vám i vaše pleť, která se viditelně vyčistí. Budete se cítit fit a mnohem zdravější.

V čem to spočívá?

  1. Konzumovat především čisté a přirozené potraviny. Vyhnout se všem nezdravým fast foodům, přepálených olejům a tukům či jiným toxickým látkám. Na minimum také omezte nejrůznější polotovary, slazené nápoje a uzeniny, které nejsou pro tělo příliš přínosné.
  2. Zázrakem je voda. Ideální je vypít 2-3 litry čisté pramenité vody. Pro dosažení efektivnějšího výsledku je možné vodu obohatit, například šťávou z citronu či výluhem zeleného čaje, který působí protizánětlivě.
  3. Strava by se měla skládat hlavně z čerstvé zeleniny, která je pro naše tělo bohatá na různé vitamíny a prospěšné látky.
  4. Vyvarujte se běžného bílého pečiva. Mnohem lepší alternativa je pečivo celozrnné či z tmavé mouky.
  5. Lehce snižte denní příjem kalorií, avšak nic drastického – nesmíte mít hlad. V rámci půstu také můžete úplně vynechat maso.
  6. Dopřejte si dostatek kvalitního spánku.
Přečtěte si také:  Sůl ve stravě – co a jak?

Co do jídelníčku zařadit

Blahodárná je tmavá zelenina. Čím tmavší, tím lepší. Prospěje také šťáva z citronu, či nejrůznější smoothies, například ze špenátu či jiné kořenové zeleniny.

Extrémy

Existují i drastičtější verze detoxů, které jsou mnohem náročnější, ale jejich výsledek stojí za to.

  1. Nejextrémnější verze spočívá v konzumaci pouze vody a to po dobu jednoho týdne. Dokonale očistí organismus, zbaví vás také pár přebytečných kil.
  2. Rostlinné šťávy. Pokud nechcete zůstat pouze o vodě, můžete vyzkoušet konzumovat pouze šťávy z nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny. Opět to nastartuje vaše tělo, navíc nebudete mít hlad a dodáte si dostatečnou dávku vitamínů.

Na závěr

Nastartujte se po zimě a otevřete svou mysl. Detox vám pomůže začít uvnitř těla. Zařaďte do svého programu i občasný pohyb a snažte se zůstat pozitivní.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *