Dietní plán – výpočet kalorie

Kalkulačka kalorei - dietní plánZákladním předpokladem jak úspěšně zhubnout je sestavit si dietní plán (plán hubnutí). Dietní plán by měl zahrnovat přehled o tom jaký je váš běžný energetický výdej (běžně spotřebované kalorie), správně sestavený dietní jídelníček a program cvičení pro snížení váhy.

Stanovte si cíl – kolik chcete zhubnout

Prvním krokem při hubnutí musí být stanovení cíle. Musíte se rozhodnout o kolik kilo, a jak rychle chcete zhubnout. S tím vám pomůže následující online kalkulačka pro výpočet vašeho energetického výdeje. Na základě zadaných údajů – výška, váha, věk, pohlaví, míry fyzické aktivity vám orientačně vypočítá jaké množství energie (kalorie) každý den spotřebujete. Pro zhubnutí pak musíte omezit svůj energetický příjem (kalorie přijaté v potravě) tak, abyste snědli méně kalorií, než kolik vaše tělo dokáže při běžném zatížení spotřebovat.

Přečtěte si také:  Zapomeňte na hladovění a zhubněte zdravě

Výpočet kalorie – návod k použití

Pokud chcete zhubnout například jedno kilo za týden, musíte snížit svůj energetický příjem (kalorie v potravinách) přibližně o 1000 kalorií denně. Díky tomu pak i bez cvičení budete hubnout požadovaným tempem. Pomocí následujícího nástroje – online kalkulačka kalorie, si můžete spočítat, jaký je Váš běžný energetický výdej (množství kalorií, které vydáte během běžných denních činností). Na základě tohoto výpočtu si pak můžete sestavit dietní jídelníček, který bude splňovat určené množství kalorií, nebo si můžete sestavit vhodný plán cvičení, abyste zvýšili množství spotřebovaných kalorií.

Dietní plán a výpočet kalorií

{{weight-loss-calculator}}

15 comments

 1. No tak to jsem s toho jelen,všichni říkají počítat kalorie ,ale ono to laikovy asi nelze u některých potravin vůbec spočítat,známe též jak jsou mnohdy uvedené energet.hodnoty u potravin.Tak nevím?

  1. já používám kalorické tabulky a tam mají databázi přímo výrobků nebo podobných výrobků a potravin, takže tak zhruba se to ohlídat dá 😉

 2. Já teda kalorie vůbec nepočítám, to by mě dokonale otrávilo. Vybírám ze zdravých a prospěšných potravin, dodržuju zásadu ráno a odpoledne sacharidy, odpoledne a večer bílkoviny, málo sladkého a tučného, hýbat se. A jsem v pohodě, váha jde dolů a cítím se fajn. Kalorie mě nechávají chladnou:-))).

  1. Já kalorie počítala a zhubla jsem 25 kg. Už jsou to dva roky a váha se mi nevrátila. Takže to funguje a je lepší dělat aspoň něco než nic. ahoj

 3. Pro jistotu se zeptám, jestli jsou kalorie počítány jako kcal nebo kJ, protože jako kcal mi to přijde strašně moc. :O

 4. zdravíčko ..sice jsem ještě špunt ale měla jsem problémy byla jsem léčená na obezitu a přitom jsem obezitu neměla ..trpěla jsem cushingovo syndromem a nic nepomáhala …byla jsem odoperována a měla jsem držet dietu a nějaké počítání kcal nebo kj vážně nezabíralo ..chce si to den předem připravit lehky a pestrý jídelníček na vitamíny a pak to šlo lehce … tělu je jedno kolik kalorií dostane vždyť nemá kalkulačku ..

  1. Ahoj Simo, abych to nějak lépe vysvětlil lajkum, jako je hodně lidí i jako jsem nyní já, ano tělo sice kalkulačku nemá, ( kalkulačka a tak dále je jen pro nás lidi důležité, nebo někdy až nezbytné pro to, abychom vůbec dokázali pochopit nějaké věci a děje a reakce a vlastně cokoli… Nejen kalkulačka… Prostě nějaké vzorce a grafy… Jistě, že člověk dle toho nefunguje a neexistuje, ale ten vzorec lidi potřebují k tomu, aby to dokázali vůbec pochopit a najít si cestu, jak mluvit stejnou řečí, jako tělo a věci, k čemu jsou ty vzorce, atd. Určeny, ale funkce našeho organismu, vnitřních chemických reakcích na buněčné bázi a dále je pro většinu z nás tak nepochopitelné, že někdo vytvořil “obecný vzorec” pro určitá odvětví těžká na pochopení pro “lajky” aby s nimi do jisté míry dokázali pracovat sami, bez řádného zaškolení a dokázali s těmi vědomosti nějakým způsobem pracovat. My… Ne naše tělo, takže tyto info složí spíše k tomu, aby jsme dokázali alespoň v základní míře pochopit a nějak si spočítat, jak a co se děje uvnitř nás a abychom dokázali pochopit jak to tedy funguje, co naše tělo potřebuje kolik energie a tak a to jak ji přijměte a spálíte, to už je na vás, defakto jsme biomechanismus… Jen mu dát palivo a látky, které potřebuje k běžnému fungování a pak už jen krotime kolik toho do něj pustíme. Tělo nic nepočítá, to jen “žere” a produkuje. Je jen na nás, jak si naše tělo naladime a jak ho povedeme dal. Ty výpočty slouží spíš pro nás, abychom věděli kolik čeho cca užít, aby vše bylo v optimalu, jak se to někdo naučí, tak to užívá obecně a automaticky, a nepotřebuje už nic počítat. Nevím, co je ta nemoc a ani to teď nechci hledat, píšu teď jen tak z hlavy a ani si nemyslím, že jsem nějaký Einstein, ale už jen to, že jsi si zvolila LEHKÝ, PESTRÝ jídelníček, zapojila vitamíny, zeleninu, antioxidanty, atd, co zdravá strava obnáší, tak jsi udělala obrovský kus práce, na tomhle Stačí většinou setrvat (záleží na tipu metabolismu, atd.) třeba 2 týdny az měsíc a kila začnou jít dolů, v první řadě se tělo musí zbavit odpadů a očistit si šestý, kudy ty odpady vypouští, pak už se to jen rozjede a jede to. Ten začátek je nejhorší, protože to většinou vypadá, že se nic neděje a nemění, ale stačí setrvat a ne zdát to a pak už budete jen sklízet ovoce… Pro sebe… Protože pro koho jiného to přeci dělat… Je to NÁŠ život. Hodně zdaru VŠEM

   Omlouvám se předem za chyby, nečetl jsem to po sobě a mám něco málo vypito. ✌️

 5. Zdravím,
  chtěla bych se jen zeptat, nemáte v té kalkulačce chybu? Já vím, že muži spalují více kalorií než ženy, ale že by to bylo 2,5x více se mi nezdá.
  Děkuji za odpověď.

 6. Je nejake jidla nebo skupina jidel, ktere musim vynechat nebo proste opravdu jen staci pocitat kalorie?

 7. Mam otazku,co s nim.si zapisuji do kalorickych tabulek ale kazdy den jim malo podle jich pritom vic bych do sebe proste nedostala a pomalu u vseho mi skače vykřičnik,že je na tom jidle neco špatně,nejim.sladke,tucne ani nepiji tak nevim co delam spatne,dekuji za rady 🙂

 8. Mě se povedlo během loňského roku zhubnout dvacet kilo, ale pak se to zaseklo a nic nefunguje. Polovina váhy se mi opět vrátila 🙁 Když jsem si pak psala do on line koučingu to, co jím a jak se hýbu….zjistila jsem, že spotřebovávám všeho málo, jen živ. tuky jsem měla v míře. I pohyb byl dostačující. Tak proč ta váha stojí?? Jsem docela nešťastná.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..