Woman Girl Slimming Blue Jeans  - oleg_mit / Pixabay

Potřebujete zrychlit metabolismus? Tyhle potraviny se o to postarají

Snažíte se zhubnout a rády byste vystartovaly po všech stránkách správně? Začněte s potravinami, které nabudí váš bazální metabolismus a urychlí tak spalování kalorií, které během dne přijmete v potravě.

Ale nemusíte se bát, nejde o žádné „podezřelé kousky“ typu vařené kapusty nebo dušeného špenátu. Vybrali jsme pro vás ty, na kterých si můžete bez obav pochutnat.

Bobulovité ovoce

Myslíte si, že je ovoce při dietě zakázáno kvůli vysokému obsahu cukrů? Naštěstí to není tak úplně pravda, lesní směs alias maliny, borůvky, ostružiny – ale i zahradní rybíz obsahují pro tělo množství cenných látek včetně tolik potřebných ketonů, které pomáhají budovat svalovou hmotu.

Tajemství je zejména v antioxidantech antokyanech. Ty po znáte v zelenině a ovoci snadno. Najdete je všude tam, kde se objevuje červené nebo oranžové zabarvení. Kromě bobulovin na vás čekají třeba i v červené paprice, mrkvi apod.

Berries Blueberries Fresh - GermansLat / Pixabay
GermansLat / Pixabay

Amarant alias laskavec

Možná tahle drobná semínka také znáte. Obsahují mnoho vlákniny i cenných minerálů a chutnají lehce po oříšcích. Všechny základní výživové složky obsahují v perfektním poměru, takže jsou pro sestavení vyváženého jídelníčku perfektní. Kromě toho v nich najdete také spoustu antioxidantů, které prospívají srdci. Vyzkoušejte to a vyměňte na čas svůj obyčejný bílý chleba za ten, upečený z amarantové mouky. Chutná opravdu dobře, a navíc nezatížíte své tělo nežádoucím lepkem.

Norský losos

Ano, dopřát si můžete i maso, a to nejlépe to rybí, plné omega-3 matných kyselin a dalších užitečných složek. Konkrétně losos pak obsahuje i velmi cennou kyselinu dokosahexaenovou, jež dokáže zastavit nárůst tukových buněk. Najdete v něm také množství bílkovin. A pokud lososovi právě neholdujete, tak určitě rádi uslyšíte, že velmi podobné vlastnosti mají i sardinky nebo tuňák.

Přečtěte si také:  Kalorie v mase

Všeobecně platí, že nejlepší je vsadit na ryby čerstvé nebo jen lehce tepelně upravené. Lososí sushi je top, ovšem pečená sardinka nebo tuňák pečený v alobalu také mají něco do sebe. A pokud si jako oblohu zvolíte zeleninu, máte o skvělý oběd postaráno.

Eggs Breakfast Food Meal Healthy - omisido / Pixabay
omisido / Pixabay

Chilli papričky

Milujete ostré? Pak pro vás budou ostré papričky jasnou volbou. Obsahují totiž kapsaicin, který zvyšuje teplotu uvnitř těla. To samozřejmě zrychlí běh organismu a urychlí spalování tuků. Ne nadarmo je tato cenná potravina přidávána do nejrůznějších doplňků po hubnutí. V krémech a mastích zase dokáží chilli papričky podpořit krevní oběh a ulevit od bolesti třeba namoženým svalům, které podpoří v regeneraci.

Chili Paprika Spice Organic - Sternengel123 / Pixabay
Sternengel123 / Pixabay

Konopná semínka

I ty pomáhají urychlit fungování našeho metabolismu. Obsahují omega-3 mastné kyseliny a mnoho minerálů. Dokáží zlepšit průtok krve a k tomu všemu předchází i vzniku zánětů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *