Brusinky umí pomoci nejenom při zánětu močových cest

Nejrůznější palčivé problémy nás při nachlazení dokáží pořádně potrápit. První pomocí z přírody jsou již osvědčené brusinky, ale jejich pozitivní účinky tady nekončí. Pro naše zdraví a krásu toho dokáží udělat mnohem víc.

Záněty močových cest jsou ovšem prověřenou klasikou. Kvalitní rostlinný výtažek z brusinek dokáže účinně „čistit“ stěny močového měchýře zejména tím, že zabrání bakteriím, aby se na jeho sliznici udržely. Nejúčinnější bývá jeho podávání v počátcích infekce, a opomenout nelze ani preventivní působení. A to nejenom při palčivých problémech, ale také únicích močí, či problémech s prostatou.

Brusinky lze konzumovat i samotné, má to však háček

V poslední době jsou v oblibě nejrůznější brusinkové džusy nebo sušené ovoce. Ovšem málokdo ví, že si díky nim doplňuje vitamíny a minerály prostřednictvím importovaného zboží. Ve hře jsou totiž větší a méně trpké americké brusinky (Vaccinium macrocarpon), jež lze konzumovat i bez tepelné úpravy. Tím se bohužel evropská brusnice brusinka (Vaccinium vitis-idaea) chlubit nemůže. Brusinek je navíc nutné každý den sníst poměrně velké množství, což bývá náročné po finanční stránce.

Výtažky nahradí celou misku čerstvého ovoce

Nebojte se proto vsadit na doplňky stravy a přírodní produkty, které brusinky obsahují. Přírodní extrakty z brusinek všeobecně:

  • podporují přirozenou obranyschopnost našeho organismu,
  • působí jako antioxidant (podobně jako jiné bobulovité ovoce),
  • ulevují při premenstruačním syndromu a potížích souvisejících s menopauzou.

Dejte si však pozor na nabízený obsah účinných látek. Brusinky od české společnosti Naturvita vám při konzumaci doporučené denní dávky dvou tablet nabídnou 800 mg koncentrovaného přírodního extraktu z brusinek. Jde o množství odpovídající v poměru 1 : 25 konzumaci 20 000 mg čerstvých brusinek.

Neobsahují lepek, syntetická barviva, konzervační látky ani aromata. A výhodně je pořídíte třeba v e-shopu Gigalékárna.cz, a to s doručením až domů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *