Jak správně cvičit, abyste dosáhli svých cílů?

Mezi námi není moc lidí, kteří by na začátku začali cvičit, protože je to baví. Většinou si skrze cvičení chceme splnit nějaký cíl a zalíbení v něm najdeme až postupem času. Každý máme jiné cíle, někdo se chce dostat na soutěž, někdo se chce líbit drahé polovičce a pro někoho to může být třeba jen příjemný relax. Vždy je však nutné vědět, jak správně cvičit.
Společně se podíváme na pár obecných a na pár konkrétních tipů, abyste měli lepší přehled o tom, jak správně cvičit a mohli mít dobrý pocit, že se zlepšujete, bez zbytečných zranění a komplikací.

1. Před každým cvičením se důkladně rozcvičte

Je jedno, jestli si jdete zahrát svůj oblíbený týmový sport s kamarády, cvičit do posilovny, nebo běhat. Vždy věnujte minimálně 5-10 minut zahřátí a rozcvičení. Jako příklad jednoduchého zahřátí, se můžete podívat na video.

2. Soustřeďte se jen na sebe

Je důležité, abyste se při cvičení soustředili jen sami na sebe. Každý z nás je jiný a každý z nás má jiné podmínky. Když vidíte v posilovně člověka, který zvedá 3x větší váhu než vy, motivujte se jeho výkonem, ale nesnažte se mu za každou cenu vyrovnat. Stejné je to v každém cvičení. Kolegyně z práce uběhne 10 kilometrů a vy se už po dvou zadýcháváte a nemůžete běžet dál? Nevadí, každý jsme jiný, důležité je vydržet, inspirovat se a motivovat lidmi, kteří jsou dál, ale nesnažit se jim za každou cenu vyrovnat. Jediný člověk, kterého musíte chtít za každou cenu překonat, jste vy sami.

Přečtěte si také:  Výpočet BMI

3. Nezapomínejte na pitný režim

Obzvlášť v létě je důležité pravidelně doplňovat tekutiny. Zapomeňte na sladké a energetické nápoje, pokud necvičíte dlouhé hodiny. K pití je nejlepší obyčejná voda. Flašku mějte neustále u sebe a vždy, když máte volnou chvíli, napijte se.

Jak správně cvičit, abyste dosáhli svých cílů?
PublicDomainPictures / Pixabay

4. Zdravá strava je součástí cvičení

Podle odborníků je strava až 70% úspěchu. Když chcete krásné, ploché bříško, tak cvičení nestačí. U břicha obzvlášť platí, že ho bez správné stravy nevybudujete. Proto začněte spolu s cvičením postupně měnit i stravu. Je to nejlepší věc, kterou můžete udělat pro splnění svého cíle i pro svoje tělo.

Velmi doporučujeme vyhledat na tvorbu jídelníčku odborníka. Každý jsme jiný a obecné rady z internetu v tomto případě nefungují. Jídelníček od výživového poradce je investice, která se vám mnohonásobně vrátí.

5. Přizpůsobte cvičení svým cílům

Když chcete nabrat svalovou hmotu, nechoďte každý den běhat 5 kilometrů, ale choďte do posilovny zvedat těžké váhy. Možná vám to přijde úsměvné, ale je obrovské množství lidí, kteří chtějí zhubnout a řeší to tím, že přestanou jíst. Přitom odpověď je v komplexnosti.

Když chcete zhubnout, nestačí běhat na páse, je třeba také posilovat se středně těžkými váhami ve vysoké intenzitě a pravidelně jíst. Doporučujeme si najít trenéra, který vám na začátku pomůže.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *