Ovocné diety

Ovocné diety - melounová, banánová,ananasováOvocné diety zpravidla slibují rychlé hubnutí. Ovocné diety vám mohou pomoci zhubnout i deset a více kilo během velmi krátké doby. Fungují ale ovocné diety doopravdy? Vyplatí se podstoupit trápení, které je s nimi většinou spojeno?

Ovocné diety – rychlé hubnutí?

Ovocné diety, jako jsou například melounová dieta, dieta modelek nebo ananasová dieta slibují, že díky nim během krátké doby výrazně zhubnete. Ovocné diety mají zpravidla jen krátké trvání – některé jsou jen třídenní, jiné pak týden nebo maximálně deset dní. Většinou jsou ovocné diety založené na podobném principu, kdy po celý den konzumujete jen jeden (nebo několik málo) druh ovoce. A to je zpravidla vše co obsahuje jídelníček ovocné diety.

S pomocí většiny ovocných diet je opravdu možné snížit váhu během krátké doby. To o kolik s ovocnou dietou zhubnete, závisí hodně i na tom jakou máte váhu. Ovocné diety mají největší účinek u lidí, kteří mají silnou nadváhu nebo jsou obézní. Pro ty ale současně představují ovocné diety výrazné zdravotní riziko, protože tyto diety výrazně zatěžují organismus.

Přečtěte si také:  Potraviny – ovocné výrobky, kalorie

Ovocné diety = joj efekt

To, co je u ovocné diety téměř 100% zaručeno, je následný jojo efekt. Po skončení krátkodobé ovocné diety se vám shozená kila poměrně rychle vrací zpět. Pokud tedy usilujete především o dlouhodobé zhubnutí, ovocná dieta pro vás nebude to pravé. Pokud ale potřebujete krátkodobě a rychle zhubnout (třeba do plavek, do svatebních šatů, před dovolenou nebo z jiného důvodu), ovocná dieta by vám s tím mohla pomoci.

Ovocná dieta jako očistná dieta

Ovocná dieta se také hodí ve chvíli, kdy chcete pročistit svůj organismus. Třeba po skončení vánoc. V takovém případě je krátkodobá ovocná dieta velmi vhodná. Dvou nebo třídenní očistná dieta, pomůže váš organismus zbavit nahromaděných látek a uleví vašemu trávení a zažívacímu ústrojí. Krátkodobé snížení váhy je pak jen vedlejší bonusový efekt.

Nejznámější ovocné diety

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *