Trampolína – zdravé a zábavné hubnutí

Boj s nadváhou není jednoduchý, ale naštěstí současná doba přináší řadu pomůcek, kterými se lze donutit k pravidelnému a zábavnému pohybu. Trampolína je určena jak pro děti, tak pro dospělé různého věku. Plusem je, že skákání si děti velmi oblíbily a pokud jim zajistíte překvapení pomocí nové trampolíny, určitě se nebudou ošklíbat. Mimo faktu,  že se k tomuto druhu pohybu nemusíte nijak extra nutit, očekávejte hned několik pozitiv pro vaše zdraví.

Trampolína u vás doma

Dnes není problém si pořídit trampolínu do domu nebo na zahradu. Ceny jsou přijatelné pro většinu lidí a vy si pak můžete doma skákat podle libosti. Pokud plánujete, že si na trampolínu pozvete i děti od sousedů nebo přátel, sledujte maximální povolenou zátěž v případě, že jich bude skákat několik najednou. Při skoku byste měli dopadnout zpátky na místo odrazu –  jde o kontrolovaný skok. Začátečníci by se měli vyvarovat různým skákacím pokusům, nejprve je nutné zvládnout základní techniku skoků a pak se pouštět do experimentů.

Plusy skoků na trampolíně

Přečtěte si také:  Hubnutí po porodu může být náročné

Skákání na trampolíně doporučují i lékaři  a to lidem s nejrozmanitějšími zdravotními potížemi. Vlastně postačí pouhých deset minut denně a už posílíte kosti, plíce, svaly a cévní a lymfatický systém. Skoky na trampolíně pomáhají v boji se stresem a depresí. Mozek a srdce se prokysličí a negativní myšlenky budou zahnány v krátkém momentu. Z těla se odplaví toxiny a jiné odpadní látky. Skáče se úplně přirozeně a díky tomu nezatěžujete klouby, což je dobrá zpráva i pro starší osoby. Pokud skáčete pravidelně, dočkáte se úpravy vaší hmotnosti a zhubnutí. Skákáním získáte více energie a vaše fyzická a psychická kondice bude mnohem lepší. Zkuste to! Jde o zcela nenáročný pohyb s mnoha přednostmi. A při cvičení nezapomeňte na dostatečný přísun pití ve formě obyčejné vody.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *