5 rad, jak vyzrát na bolavé klouby

Klouby dokážou potrápit během života téměř každého. Problémy s nimi mohou mít nejen starší osoby, ale i sportovci, kteří dávají svému pohybovému aparátu pořádně zabrat. Existují však cesty, jak se s bolestí kloubů můžete vypořádat.

Nezapomínejte na dostatek vitamínu D

Pro zdravé klouby je důležitý především vitamín D3, který napomáhá k lepšímu vstřebávání vápníku. Ten je základní stavební složkou kostí, kloubů, ale i zubů. Jeho přísun je nutný i ke správnému fungování imunitního systému.

Dopřejte si dostatek odpočinku

Často se říká, že většinu problémů dokáže vyřešit dostatek odpočinku a přesně tak tomu i je. Jestliže chcete mít zdravé klouby, měli byste jim dopřát odpočinek, který si po náročném pohybu zaslouží. Vyhnete se tím jejich přetížení, které může vyústit i v závažná zranění.

Pravidelný pohyb je základ

Ač se to může zdát jako paradox, na bolavé klouby pomáhá pravidelný pohyb. Jedině s jeho pomocí se mohou klouby neustále posilovat a být tak i mnohem odolnější. To ale neznamená, že byste to měli s pohybem přehánět. Zpočátku se pusťte do krátkých procházek a až poté se přesuňte k lehkému běhu.

Přečtěte si také:  Češi ochranu před sluncem zanedbávají, ukázal průzkum společnosti dm drogerie markt

Zařaďte do jídelníčku ryby

Pokud chcete mít zdravé klouby, měli byste upravit i svůj jídelníček. V něm by měly být zahrnuty i ryby, které obsahují potřebné omega-3 mastné kyseliny, ale i vitamín D a A. Právě ty vám mohou pomoci předcházet bolesti kloubů a jejich předčasnému stárnutí.

Začněte užívat komplexní doplňky stravy

Aby mohly vaše klouby správně fungovat a prosperovat, musíte jim dopřát kvalitní výživu. Ta by měla obsahovat všechny potřebné vitamíny a minerály. Mezi ty nejdůležitější se řadí i vitamin K2, který koordinuje vstřebávání vápníku. Jen málokdo si však může dovolit přijímat každý den celou hrst vitamínových tablet, a proto je ideálním řešením užívat komplexní vitamínové doplňky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *