Glass Spoon Cosmetics Cream Pink  - silviarita / Pixabay

V čem nám může pomoci kyselina hyaluronová

Přípravky pro klouby, kůži a kosti – přesně v těch se kyselina hyaluronová nejčastěji vyskytuje. A není to náhodou. Díky své schopnosti vázat na sebe vodu (objem tak dokáže zvětšit až šestkrát) skvěle působí proti opotřebení kloubů, ale i na zdraví pokožky.

Pronikne-li do hlubších struktur, vyplní je a opticky tak vyhladí mnohé nehezké vrásky. A samozřejmě také v buňkách zadržuje vodu a pomáhá tak vyřešit vytrvalý problém s dehydratací, s níž se zejména v zimě potýkáme.

Jak stárneme, hyaluron z našeho organismu mizí

Je vám víc než 30 let? Pak byste si určitě měli domů něco s jejím obsahem pořídit. Kyselina hyaluronová sérum nebo kapsle obohatí o velmi cennou složku a dokáže tak vyrovnat přirozený úbytek v našem organismu.

V kloubech poslouží jako mazivo a doplní ubývající synoviální tekutinu. Pomůže zdraví očí (protože 98 % sklivce tvoří voda), dodá pojivovým tkáním pružnost a půjde-li o skutečné kvalitní molekuly s dlouhým řetězcem, dokáže nás ochránit i proti některým typům rakoviny.

Přečtěte si také:  Krásně čistá a vypnutá pleť: Jak ji můžete docílit v pěti jednoduchých krocích?

Díky tomu kyselina hyaluronová kapsle, kapky a další kosmetické produkty ovlivní jen v pozitivním slova smyslu. Navíc nijak nechutná. Takže kromě aplikace přímo na pleť ji lze i vypít nebo užít v doplňcích stravy.

A jaký je nejoblíbenější zdroj tohoto pomocníka pro zdraví?

Určitě kyselina hyaluronová kapky. Snadno se užívají a ještě lépe se dávkují. Navíc neobsahují „nic navíc“ na rozdíl od dalších produktů, které se obvykle neobejdou bez konzervantů, nejrůznějších plnidel apod. (byť u těch nejkvalitnějších to samozřejmě neplatí).

V oblibě mají hyaluron také lidé trpící na akné nebo dermatitidu, i tady totiž dokáže významně pomoci. A pokud byste ho chtěli kombinovat s dalšími účinnými látkami, šlo by zejména o kolagen, D-biotin a zinek. Tyto složky se totiž navzájem podporují v synergickém působení. A kde si dopřát to nejlepší? Doporučujeme specializovaný e-shop Woldoshop.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *