Terapie pomocí citrusů

Jsou voňavé, chutné a svěží. Potěší nejenom Vaše chuťové buňky, ale i ducha a k tomu navíc zatočí hned s několika neduhy. Pojďme si povědět něco více o takové obyčejné mandarince, pomeranči, citronu či grapefruitu.

Mandarinka

Mandarinka má uspávací a zklidňující účinky. Lze z ní čerpat vitamíny pro posílení imunity při nevlídném počasí. Čerstvé plody skýtají samozřejmě největší množství pozitiv. Obsahují totiž jemnou a harmonizující silici, jež uvolňuje psychické napětí, rozptyluje melancholii a smutek, který často pociťujeme při nedostatku slunečního svitu. Jestliže si její esenci kápnete na polštář, bude se Vám krásně usínat!

Pomeranč

Tento citrusový plod má utěšující účinky a působí jako přírodní antidepresivum. Jeho osvěžující vůně zlepšuje náladu a povzbuzuje. Navíc ještě zahání nervozitu a stres, proto je vhodné jeho esenci použít do aromalampy při pracovní zátěži. Příjemně také osvěží ve sprše v podobě sprchového gelu. Uvidíte, jak rychle Vás nabudí a osvěží!

Citron

Citron je jednou z nejvýznamnějších silic, jež pomáhá k detoxikaci organismu, posiluje imunitní systém, je silně antibakteriální a protiinfekční a působí při potížích s horečkou. Citronovou esenci lze inhalovat či naředit v panenském rostlinném oleji a používat ji k potírání zad, hrudníku, zápěstí či chodidel. Tato vůně je navíc velice osvěžující a bystří myšlení.

Přečtěte si také:  Co se dobrého přihodí, pokud denně sníte sedm vlašských ořechů?

Grapefruit

Toto ovoce je výborným pomocníkem v boji s celulitidou. Tak prospěšné esence se získávají z kůry a navíc mají antioxidační vlastnosti a pomáhají s imunitním systémem. Také velice rychle uvolňuje ztuhlé svaly a působí blahodárně proti infekcím. Především je vhodné jej používat jako osvěžovač, vlasové tonikum (pro růst vlasů), či vonné esence. Jistě ho oceníte i v období chřipek!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *