BMI Výpočet

BMI Výpočet - nadváha, obezita nebo ideální váha?Výpočet BMI je založen na poměrně jednoduchém vzorci. Tento vzorec pro výpočet BMI bere do úvahy jen dvě veličiny. Jedním z údajů pro výpočet BMI je váha která se do vzorce pro výpočet BMI zadává v kilogramech. Druhým údajem, který je nutné znát pro výpočet BMI je výška. Ta se pro výpočet BMI zadává v metrech.

Vzorec pro výpočet BMI

Vzorec pro výpočet BMI

Vzorec pro výpočet BMI je tělesná hmotnost v kilogramech vydělená tělesnou výškou v metrech (výška na druhou). Pokud vás zajímá, jaký je váš BMI index, můžete vyzkoušet jednoduchý online nástroj, jakým je online kalkulačka BMI.

Vzorec pro výčet BMI je již poměrně starý. Poprvé se začal používat již kolem roku 1850, kdy jej belgický vědec Adolphe Quetelet začal využívat při výzkumech, které prováděl. Výpočet BMI se totiž asi nejlépe hodí pro statistické posuzování na velkém počtu lidí. Na základě srovnání velkého počtu lidí pomocí metody výpočet BMI je totiž možné zjistit například míru obezity, nadváhy nebo podvýživy ve sledované skupině lidí.

Přečtěte si také:  Mléčné výrobky

Výpočet BMI také často slouží, jako orientační ukazatel pro ty, kdo se snaží zhubnout, nebo pro ty kteří mají pocit, že jejich váha je v pořádku, a chtějí se jen ujistit.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *