Výpočet BMI – kalkulačka online

Výpočet BMI - kalkulačka BMI, nadváha, obezita, správná váha nebo podváha?Pomocí nástroje BMI kalkulačka si můžete spočítat Váš BMI (body mass index). Výpočet BMI pomocí BMI kalkulačka vám pomůže zjistit, jak jste na tom s vaší váhou. Jestli máte nadváhu nebo jestli je vaše váha v normě.

Výpočet BMI – co to je BMI?

BMI je zkratka z anglického názvu Body mass index neboli index tělesné hmotnosti. Výpočet BMI se používá k orientačnímu stanovení adekvátnosti vaší váhy vzhledem k Vaší postavě. Základem pro výpočet BMI je předpoklad že tělesná váha by měla být v souladu s výškou postavy.

Vzorec pro výpočet BMI

Pro výpočet BMI se používá následující vzorec:

BMI = hmotnost (v kilogramech) / výška (v metrech na druhou)

Výsledkem výpočet BMI je číslo které vám říká pouze to v jakém vztahu je vaše hmotnost k vaší výšce. Číslo samo o sobě nedokáže říci přesněji, jestli jste hubená nebo tlustá. Slouží pouze jako orientační ukazatel.

Kalkulačka BMI

Pokud Vás zajímá, jaký je Váš BMI, můžete to velmi snadno zjistit pomocí jednouché kalkulačky BMI. Pro výpočet BMI musíte do kalkulačky BMI zadat svoji výšku v centimetrech a svoji váhu v kilogramech a následně kliknout na tlačítko spočítat. Kalkulačka BMI vám následně spočítá Váš BMI index.

Přečtěte si také:  Kalorická tabulka tuky

Výpočet BMI – BMI kalkulačka online:

[wet_bmicalc]

Kalkulačka BMI jaké jsou výsledky?

Číslo, které vám vrátí kalkulačka BMI je nutné brát pouze jako orientační ukazatel. Pro plně objektivní zhodnocení vaší postavy by bylo nutné vzít v úvahu i vaše pohlaví, věk, typ tělesné postavy a mnoho dalších faktorů.

Výsledek výpočet BMI pak můžete srovnat s následující tabulkou.:

Hodnota BMI Výsledek BMI
BMI menší než 16,5 Podvýživa
BMI v rozmezí 16,5 – 18,5 Podváha
BMI v rozsahu 18,5 – 25 Ideální váha
BMI 25 – 30 Nadváha
BMI 30 – 35 Mírná obezita
BMI 35 – 40 Střední obezita
BMI větší než 40 Velká obezita

Co dělat když mi kalkulačka BMI spočítala nízké číslo?

Spočítala Vám kalkulačka BMI nízké číslo a dle tabulky jste tedy v rozmezí ideální Váha nebo dokonce podváha a vy přesto máte pocit, že byste potřebovala zhubnout? Musíte si uvědomit, že výpočet BMI je opravdu jen orientační. Hodnotí pouze vaši celkovou hmotnost, ale už nerozlišuje, jestli by Vaše břicho nebo třeba boky nepotřebovali ubrat nějaké to kilo.

Co dělat když mi kalkulačka BMI spočítala vysoké číslo?

Také v tomto případě platí, že výsledek kalkulačky BMI je nutné brát pouze jako orientační výpočet. Příliš vysoký BMI index Vám ale minimálně signalizuje, že Vaše postava je mimo doporučené hodnoty a je na Vás, zda Vám toto vyhovuje nebo zda se pokusíte zhubnout.

One comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *