BMI

BMI kalkulačka,výpočet, hodnoty

Co je to BMI? BMI je zkratka anglického termínu Body mass index. V překladu to pak znamená index tělesné hmotnosti. BMI je číslo které se používá jako měřítko obezity. BMI je bezrozměrné číslo, které je získáno výpočtem hmotnost děleno výškou. Výsledkem je číslo, které se nazývá BMI index. Ten se pak požívá k vyjádření, jestli vaše váha odpovídá spíše nadváze nebo podváze.

BMI = body mass index, index tělesné hmotnosti

BMI sám o sobě není schopen určit, jestli máte nadváhu nebo obezitu. Jedná se o statistický nástroj, který Vám může říci pouze to, že pokud Váš BMI index je vyšší než určité rozpětí, měli byste se o svoji Váhu začít více zajímat. Vzhledem k tomu, že BMI index zohledňuje pouze výšku a Váhu a nebere do úvahy věk, pohlaví a další faktory, může sloužit pouze jako rychlá orientace.

Přečtěte si také:  5 doplňků pro ženicha

Pokud Vás zajímá, jaký je váš BMI index nebo co přesně znamenají výsledky výpočtu BMI, můžete vyzkoušet náš nástroj – online kalkulačka BMI, který Vám poradí i s tím jak používat výsledky. Pro více informací o BMI se můžete podívat třeba na stránku o Body mass index na wikipedia.com.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *