Banánová dieta

Banánová dieta - redukční dieta, která funguje!Banánová dieta je fenomén, který byl v nedávné době velmi populární především v Japonsku, kde byla tato dietaobjevena“. Na internetu je možné najít desítky příběhů lidí, kterým banánová dieta pomohla zhubnout i o desítky kilo. Autor banánové diety, japonec Hitošiho díky této dietě zhubnul o 18 kilo.

Zázračná banánová dieta

Banánová dieta je mnoha lidmi považována za podvod, který nemůže fungovat. Princip na jakém staví banánová dieta je totiž následující. Ráno si k snídani dáte jeden banán (ale může jich být i více). A ten musíte zapít obyčejnou vodou, která musí mít pokojovou teplotu. Nesmí být studená, nesmí být ani teplá. V průběhu dne pak jíte běžná jídla (i když se samozřejmě musí jednat o rozumná dietní jídla, ne aby to byla nějaká kalorická bomba). Nesmíte také po jídle jíst nic sladkého. Poslední jídlo musíte sníst v šest hodin, a také byste měli jít brzo spát.

Jak vidíte, banánová dieta vlastně není nic složitého. Pro ty, kdo už vyzkoušeli různé diety, to asi zní neuvěřitelně, že by tohle mohlo fungovat. Žádné počítání kalorií, žádné trápení se hladem nebo dělená strava. Proto se mnohdy tato banánová dieta setkává s nedůvěrou.

Proč banánová dieta funguje?

Banánová dieta opravdu funguje! A proč? Když si odmyslíte tajemný rituál snídaně (banán a voda, která má pokojovou teplotu), tak banánová dieta je spíše než klasická redukční dieta, návod jak žít zdravě. Podívejte se následující vysvětlení, proč je banánová dieta tak úspěšná při hubnutí.

Přečtěte si také:  Výpočet kalorie

1. Banánová dieta – „normální“ jídelníček

Tak především, banánová dieta vám nepředepisuje žádný drastický jídelníček (ty jsou pak dost často příčinnou toho, že lidé sice sní jídlo, které nemá skoro žádné kalorie, ale pak je trápí hlad, musí si odpírat potraviny, které mají rádi, a oni pak jsou jen vynervovaní.

2. Banánová dieta – žádné sladkosti

Banánová dieta také poměrně rozumně zakazuje sladkosti po jídle a říká, že byste se neměli přecpávat na večer (poslední jídlo má banánová dieta v šest večer.)

3. Banánová dieta – musíte chodit brzy spát

Banánová dieta také říká, že byste měli chodit brzy spát. To že jsou lidé nevyspalí, ve stressu se do velké míry podílí na růstu obezity. Tento fakt je prokázaný četnými vědeckými studiemi. Za rostoucí obezitu nemůže jen nezdravé stravování, ale i stress a nedostatek spánku. A banánová dieta vám radí zpomalit a zklidnit se.

4. Banány jsou zdravé a dietní

Banány, které má banánová dieta na jídelníčku jsou vhodná dietní potravina. Jeden banán má pouze 114 kalorie a 75% hmotnosti banánu je pouze voda. Banány mají sice vysoký obsah cukru (banány mají střední glykemický index), ale banány současně obsahují hodně vitamínů a také draslíku. Díky vitamínům a minerálům, které banány obsahují má banánová dieta velmi příznivý vliv na metabolismus (banány mohou nastartovat metabolismus) a současně se podílí na snižování hladiny stresu.

5. Banánová dieta funguje!

Souhrnně – banánová dieta je sice na první pohled něco nepochopitelného, ale vlastně pouze spojuje obecně platná pravidla pro zdravý jídelníček a zdravý životní styl. Takže ano, banánová dieta funguje a pomůže vám zhubnout.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *