Jak na krásné vlasy

Krásné a hlavně zdravé vlasy, to je přáním snad každé ženy v kterémkoli věku. A co nám k pěstěným vlasům pomůže? Pokud chceme krásné vlasy, budeme muset nejdříve začít od začátku, tedy správnou výživou. Ta nám zlepší nejen kvalitu vlasu, ale má i celkový pozitivní vliv na celý náš organismus. Základem je dostatečný příjem tekutin, minimálně 2 litry denně, za což se nám odvděčí také naše pleť a nehty.

Z potravin je vhodné zařadit hrstku ořechů denně a také ryby, které díky nenasyceným masným kyselinám bojují proti suchosti vlasu a dále potraviny obsahující vitamíny řady B jako je celozrnné pečivo, již zmiňované ořechy či luštěniny. Pro naše vlasy je užitečný i selen a zinek. Tyto látky najdeme například v houbách, mase, kroupách, hruškách či mořských plodech. Dbát bychom měli zejména na dostatečný příjem ovoce a zeleniny. Když zvládneme výživu, máme již polovinu za sebou a můžeme pokračovat dále a to samostatnou péčí o vlasy.

Pezibear / Pixabay

Samostatná péče

Jako první bychom měli přesně vědět, jaké jsou naše vlasy. Jsou suché a roztřepené?Absolvujeme barvení vlasů každý měsíc?Máme lupy či citlivou pokožku?Mastí se nám vlasy?Až si odpovíme na tyto základní otázky, vybereme vhodnou péči. Následuje mytí vlasů. Než vlasy namočíme je vhodné je nejdříve šetrně rozčesat. Vlasy namočíme teplou, ovšem ne horkou vodou. Přistoupíme k mytí šampónem, kdy použijeme pár kapek do dlaně pro první mytí, které vlasy zbaví veškerého prachu a nečistot. Opláchneme a přistoupíme k mytí číslo 2. Tady použijeme malé množství šampónu a pokud nám nepění přidáme. Snažíme se neužívat nadbytek šampónu, aby nedocházelo k zátěži vlasů a vysoušení pokožky.

Důkladně opláchneme a použijeme kondicionér, který je samostatnou volbou každé ženy. Ten nanášíme na konečky vlasů, maximálně do poloviny délky. Nanášení k hlavě může vést k rychlejšímu maštění vlasu. Nakonec vlasy propláchneme letní vodou a vysušíme čistým ručníkem. Nikdy netřeme, spíše mačkáme. Pokud milujeme turbany z ručníku, nikdy je neutahujme.

Přečtěte si také:  Přírodní cesta ke kráse s Ekokočkou
jackmac34 / Pixabay

Následná péče

Ideální by bylo nechat vlasy uschnout volně. Pokud ovšem užíváme fén či žehličku na vlasy a další prostředky, vždy použijme sprej na ochranu proti horku. V případě žehličky na vlasy, tu použijeme vždy až máme vlasy suché. Další důležitou věcí je, že mokré vlasy bychom neměli zaplétat či stahovat do ohonu, tím bychom je mohli snáze polámat. Co se česání týče, je vhodné použít hřeben s širokými zuby a až po rozčesání použít hřeben, který má zuby tenčí.

Jako doplněk po umytí můžeme použít olejové přípravky či kokosový olej zajišťující hydrataci a příjemnou vůni. Jednou týdně je pak užitečné nanést na vlasy masku či provést zábal, kdy vlasy zabalíme do igelitového sáčku a následně do ručníku. Necháme působit dle návodu a omyjeme. Do péče o vlasy zahrňme také pravidelnou návštěvu kadeřníka a zastřihávání konečku. Ideálně co 3 až 4 měsíce. Proč? Díky zastřižení konečků se vlasy probudí k životu a odstraníme nehezké roztřepené části.

Závěrem bych chtěla říct, že bychom se o vlasy měli starat se stejnou pečlivostí jako třeba o naši pleť, ovšem měli bychom mít na mysli, že to nesmíme nepřehánět, jelikož i zde platí, že méně je někdy více.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *